Amazonki, Dwa Światy, Gladiatorzy, Łysi i Blondynki

TAK wygląda teraz kompleks mieszkalny z „Dwóch Światów”

Tak wygląda kompleks, w którym niegdyś realizowano takie programy jak Dwa Światy czy Bar | fot. przedszkole-zlotekrople.pl

Dwa miesiące temu pisaliśmy, że dom, w którym realizowane były takie reality shows jak „Dwa Światy”, „Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Łysi i blondynki” oraz „Bar”, czeka przebudowa. Prace niedawno dobiegły końca. Miejsce, które niegdyś było naszpikowane kamerami, zostało zaadoptowane na potrzeby przedszkola Złote Krople.

Tak wygląda kompleks, w którym niegdyś realizowano takie programy jak Dwa Światy czy Bar | fot. przedszkole-zlotekrople.pl
Tak wygląda kompleks, w którym niegdyś realizowano takie programy jak Dwa Światy czy Bar | fot. przedszkole-zlotekrople.pl

Firma ATM Grupa, producent wymienionych wyżej programów, niedawno zakończyła w Bielanach Wrocławskich przebudowę niepublicznej placówki. Od jesieni będzie ona mogła przyjąć pod swój dach blisko setkę dzieci. – Wybudowaliśmy nowocześniejsze obiekty na potrzeby programów telewizyjnych i uznaliśmy, że ten spełnił już swą rolę. Nie chcieliśmy jednak, by stał bezużytecznie i wpadliśmy na pomysł z przedszkolem. Pomyśleliśmy, że warto wesprzeć rodziców w łączeniu życia zawodowego z obowiązkami wobec rodziny – powiedziała dwa miesiące temu Grażyna Gołębiowska, członek zarządu ATM Grupa SA.

Przebudowa kompleksu dobiegła końca. Z dawnego domu uczestników „Dwóch Światów” pozostały jedynie ściany, które wewnątrz zabezpieczono ognioodpornymi płytami, a na zewnątrz przybito drewnianą elewację. Wymieniono dach i zamontowano nowoczesne okna, które zimą ograniczają odpływ ciepła, a latem nie przepuszczają promieni słonecznych. Pomieszczenie gospodarskie, w którym w „Dwóch Światach” trzymano zwierzęta, przebudowano na salę gimnastyczno-dydaktyczną. W miejscu korytarza łączącego luksusowy i wiejski domek znajduje się teraz główne wejście do budynku. Dobudowano kotłownię, a także urządzono kuchnię.

Strona internetowa przedszkola Złote Krople dostępna jest pod adresem www.przedszkole-zlotekrople.pl.

Kompleks mieszkalny znany z Dwóch Światów posłuży teraz dzieciom | fot. przedszkole-zlotekrople.pl
Kompleks mieszkalny znany z Dwóch Światów posłuży teraz dzieciom | fot. przedszkole-zlotekrople.pl

Historia kompleksu na Bielanach Wrocławskich
Swego czasu kompleks budynków był wyposażony w 60 kamer i 120 mikrofonów. Zbudowano go w 2001 roku na potrzeby programu „Dwa Światy”. Jego zawodnicy najpierw mieszkali w luksusowym domu, m.in: z jacuzzi, stołem bilardowym i pingpongowym oraz możliwością zamawiania dań z dowolnej restauracji. Po tygodniu przenieśli się do domu wiejskiego, po drugiej stronie stawu. Był przeciwieństwem poprzedniego. Zawodnicy musieli sami gotować, prać, spać na sianie – chyba, że uszyli sobie pościel. Za jeden dzień takiego życia każdy dostawał tysiąc złotych. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów, którzy wybierali gracza mającego wrócić do domu luksusowego. Za pobyt w nim uczestnik płacił tysiąc złotych.

Latem 2001 roku w kompleksie realizowano reality show „Amazonki”. W budynkach zamieszkało sześć kobiet i 12 mężczyzn, którzy walczyli o względy pań. Jesienią w tym samym miejscu powstał program „Gladiatorzy” – tym razem to mężczyźni wybierali kobiety. Zaraz potem ruszyła emisja „Łysych i blondynek”. W show rywalizowało sześć kobiet i tyle samo mężczyzn. Wszystkich wybrano ze względu na typ urody i styl bycia. O tym, kto odpadnie, decydowali widzowie.

Od wiosny 2002 roku do jesieni 2005 roku w kompleksie zrealizowano pięć edycji programu „Bar” (widowisko doczekało się sześciu sezonów, ale miejscem akcji drugiej edycji był kompleks mieszkalny zlokalizowany w samym Wrocławiu). Widzowie śledzili losy uczestników zarówno w pracy w tytułowym Barze jak i w domu. Uczestnicy byli eliminowani co tydzień na tzw. Gorących Krzesłach. W finale o tytuł zwycięzcy walczyły dwie osoby.

Dzięki udziałowi w programie „Bar” wypromowała się Dorota „Doda” Rabczewska, dla której ATM Grupa nagrała pierwszy teledysk. W programie miał też miejsce ślub dwójki uczestników: Grzegorza Markockiego i Izy Kowalczyk. Był to pierwszy na świecie ślub mający miejsce w programie reality show. Wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa.

[atmgrupa.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł