Jarosław Ostaszkiewicz | Fot. Interia.pl

Jarosław Ostaszkiewicz: „Big Brother jest stworzony dla tych, którzy chcą zaistnieć”

W tym roku mija 10 lat od debiutu w Polsce programu „Big Brother”. Przez ten czas format doczekał się u nas 5 edycji oraz jednej edycji z udziałem vipów. O widowisku, jego fenomenie, o międzynarodowych edycjach oraz o uczestnikach i roli Wielkiego Brata opowiada Jarosław Ostaszkiewicz – reżyser telewizyjny, twórca m.in. „Dzyndzylyndzy”, producent „Big Brothera” i tytułowy Wielki Brat. Czytaj

Jesień bez „Big Brothera” i „Gwiezdnego Cyrku”

Reality shows „Big Brother” i „Gwiezdny Cyrk” nie zagoszczą jesienią na ekranach naszych telewizorów. Stacje telewizyjne TV4 i Polsat zrezygnowały z umieszczenia tych formatów w swoich ramówkach.

”Pomimo bardzo dobrej jakości programów oraz dobrej oglądalności w trudnym paśmie emisyjnym, w bieżącym roku nie planujemy realizować ich kolejnych edycji” – mówi Marian Kopiec, członek zarządu firmy Endemol Polska. „Powrót na antenę obu formatów w przyszłych sezonach nie jest jednak wykluczony. Rozmowy z nadawcami nie zostały zamknięte” – dodaje.

Pierwszą edycję „Gwiezdnego Cyrku” śledziło średnio 2,1 mln widzów, przy 17,34% udziału w rynku. Z kolei trwającą od 2 marca do 1 czerwca piątą edycję „Big Brothera” śledziło ok. 300 tys. widzów.