Kompleks mieszkalny, w którym przed laty realizowano popularne reality shows, stanie się przedszkolem | fot. Polsat

Były „Dwa Światy” i „Bar”, będzie przedszkole

To koniec budynku, w którym kilka lat temu realizowane były takie reality shows jak „Dwa Światy”, „Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Łysi i blondynki” oraz „Bar”. Na miejscu kompleksu mieszkalnego powstaje przedszkole Złote Krople. ATM Grupa, producent wymienionych wcześniej programów, kończy w Bielanach Wrocławskich budowę niepublicznej placówki. Od jesieni będzie ona mogła przyjąć pod swój dach blisko setkę dzieci. Czytaj

Uczestnik reality show zdradza kulisy programu

Plotkarska witryna internetowa Pudelek.pl opublikowała list osoby podającej się za uczestnika jednego z reality show. Uczestnik ten zdradza on kulisy tego typu programów i manipulacje producentów.

Po treści listu ni trudno jest domyślić się, iż jego autorem jest osoba biorąca udział w reality show „Bar”. W dalszej części artykułu można zapoznać się z pełną treścią listu. Czytaj

Nowa płyta Marco Bocchino

Już jesienią tego roku ukaże się muzyczny album Marco Bocchino – uczestnika programu „Bar 6: Europa”. Na jego najnowszej płycie dominować będzie dance, ale popularny Włoch, który śpiewem zajmował się już przed udziałem w reality show, nie zamierza rezygnować ze słodkich słów i poetycznych melodii.

Album zostanie wydany przez firmę fonograficzną Camey i trafi do sklepów prawdopodobnie we wrześniu. W chwili obecnej Marco zajmuje się koncertowaniem, a już wkrótce będzie go można zobaczyć w „Rozmowach w Toku” na antenie TVN, gdzie wystąpi wraz ze swoją dziewczyną Katarzyną Szafron (także znaną z „Baru 6: Europa”). To jeden z kolejnych telewizyjnych występów Marco. W ostatnim czasie pojawił się jako gość specjalny w teleturnieju „Jaka to melodia?” w TVP1, a także wziął udział w talk-show „Cała prawda” w TV4, gdzie również towarzyszyła mu Kasia. Więcej informacji o Marco można znaleźć, odwiedzając jego witrynę internetową: marcobocchino.com.

Marina na miejscu „Baru”

Właściciele grupy ATM szykują się do rozpoczęcia budowy mariny śródmiejskiej we Wrocławiu. W ubiegły wtorek kupili od miasta działkę przy ul. ks. Witolda 1. Miasto wystawiło na przetarg 1113 metrów kwadratowych niezabudowanego gruntu.

Do licytacji stanęły dwie spółki: Inter Investment i Topacz Investment. Cena wywoławcza została ustalona na poziomie 890 tysięcy złotych plus 22% VAT. Walka była krótka: zwyciężyła spółka Topacz Investment. To firma rodzinna, której głównymi właścicielami są m.in. Dorota i Tomasz Kurzewscy – główni akcjonariusze Grupy ATM. W 2005 roku tygodnik „Wprost” szacował ich majątek na 140 mln zł, co dało im 111 miejsce na liście najbogatszych Polaków. Czytaj

To nie koniec „Baru” w Polsce?

Prawdopodobnie reality show „Bar” nie zakończy się w Polsce na szóstej edycji. Pojawiły się nieoficjalne informacje, że format powróci na antenę TV4 wiosną 2006 roku. Przypomnijmy, że „Bar 6 – Europa” cieszył się najmniejszą popularnością spośród wszystkich powstałych edycji. Każdy odcinek oglądało średnio 0,43 miliona widzów. Mimo wszystko, program poprawił nieznacznie wyniki TV4. Rok temu w tym samym paśmie nadawania, stację oglądało średnio 0,4 miliona widzów. Poza Polską, „Bar” nie odniósł większego sukcesu w żadnym kraju, w którym był emitowany. W Szwecji – państwie, gdzie „Bar” się narodził, zrealizowano pięć edycji widowiska, a w znakomitej większości krajów, w których pojawił się ten reality show, zszedł on z anteny po jednym lub dwóch sezonach.

Oglądalność „Baru 6: Europa”

W ubiegłym tygodniu zakończył się „Bar 6: Europa”. Dziś przyszła pora na podsumowanie programu. Reality show trwał przez 11 tygodni, czyli 78 dni. Widowisko rozpoczęło się 24 września, a zakończyło 10 grudnia. W grze wzięły udział 22 osoby (Agnieszka Korcz, Alex Mozulf, Anna Troszczyńska, Anna Trybuszewska, Artur Gerula, Dariusz Bubienko, Dorota Frąckiewicz, Farida Sober, Grzegorz Popławski, Jurate Alisauskaite-Kasprzyk, Katarzyna Szafron, Luca Ali, Ludmiła Pitylak, Marcin Wojciechowski, Marco Bocchino, Patrycja Jabłońska, Robert Achilleas Tryfon, Sebastian Góralczyk, Serguei Jarkov, Thomas Amos, Tomasz Golonko oraz Vadim Afanassiev). Zwycięzcą programu został 28-letni Thomas Amos. Chłopak otrzymał w nagrodę 100 tysięcy złotych. Jak wynika z danych AGB Nielsen Media Research, szósta edycja „Baru” okazała się być najsłabsza i cieszyła się najmniejszą popularnością ze wszystkich dotychczasowych. Każdy odcinek „Baru 6: Europa” oglądało średnio 0,43 miliona widzów, przy udziale w rynku na poziomie 2,8%. „Bar 6” nieznacznie poprawił więc wyniki TV4. Rok temu w tym samym paśmie nadawania, stację oglądało średnio 0,4 miliona widzów. Przypomnijmy, że średnia oglądalność pierwszej edycji „Baru” wynosiła 2,9 miliona widzów przy udziale w rynku na poziomie 19,54%, drugiej – 3,1 miliona przy udziale w rynku 19,47%, trzeciej – 3,4 miliona widzów przy udziale w rynku 21,79%, czwartej – 2,6 miliona widzów przy udziale w rynku 17,51%, a piątej – 2,5 miliona widzów przy udziale w rynku 16,66%.

Thomas wygrywa „Bar 6 – Europa”

Dzisiejszy finał „Baru 6: Europa” był czasem na wspomnienia, rozmowy i przedstawienie sylwetek wszystkich barowiczów. Gwiazdą wieczoru był Michał Wiśniewski. O 22:58 Krzysztof Ibisz ogłosił decyzję telewidzów w sprawie dwójki finalistów. Stosunkiem głosów 76% do 24%, zwycięzcą szóstej edycji „Baru” i zdobywcą 100 tysięcy złotych został Thomas Amos. Czytaj

Finał „Baru 6: Europa”

Dziś o 20:00 rozpoczął się finał „Baru 6: Europa”. W pierwszej części programu czwórka barmanów walczyła o wejście do ścisłego finału. Nie poszczęściło się Annie Troszczyńskiej i Tomaszowi Golonko, którzy zdobyli najmniejsze poparcie telewidzów i zostali wyeliminowani z dalszej rozgrywki. Na Finałowych Gorących Krzesłach zasiedli Alex Muzolf i Thomas Amos. Jeden z nich decyzją widzów wygra dziś 100 tysięcy złotych.

Już jutro finał „Baru 6: Europa”

Do zakończenia szóstej edycji „Baru” pozostał tylko jeden dzień, a o zwycięstwo wciąż walczy czworo uczestników. Dwie osoby odpadną podczas pierwszej części jutrzejszego Finału, a o główną wygraną rywalizować będzie pozostała dwójka. W ostatnich dniach telewidzowie głosowali na swoich ulubionych uczestników, a podczas serii specjalnych programów na żywo odpadali ci, którzy zdobyli najmniejsze poparcie. I tak w środę przygoda z „Barem” dobiegła końca dla Anii Trybuszewskiej i Grzegorza Popławskiego. W czwartek ich los podzielili Agnieszka Korcz i Marcin Wojciechowski, zaś w piątek – na dzień przed wielkim finałem, z programu odpadła Patrycja Jabłońska-Druź. W grze pozostało czworo uczestników: Tomasz Golonko, Thomas Amos, Anna Troszczyńska i Alex Muzolf. Tylko jedna osoba zostanie zwycięzcą i otrzyma 100 tysięcy złotych.