Amazonki, Bar, Bar 3: Bez Granic, Bar 4: Złoto dla Zuchwałych, Bar 5: VIP, Bar 6: Europa, Dwa Światy, Gladiatorzy, Łysi i Blondynki

Były „Dwa Światy” i „Bar”, będzie przedszkole

Kompleks mieszkalny, w którym przed laty realizowano popularne reality shows, stanie się przedszkolem | fot. Polsat

To koniec budynku, w którym kilka lat temu realizowane były takie reality shows jak „Dwa Światy”, „Amazonki”, „Gladiatorzy”, „Łysi i blondynki” oraz „Bar”. Na miejscu kompleksu mieszkalnego powstaje przedszkole Złote Krople. ATM Grupa, producent wymienionych wcześniej programów, kończy w Bielanach Wrocławskich budowę niepublicznej placówki. Od jesieni będzie ona mogła przyjąć pod swój dach blisko setkę dzieci.

Kompleks mieszkalny, w którym przed laty realizowano popularne reality shows, stanie się przedszkolem | fot. Polsat
Kompleks mieszkalny, w którym przed laty realizowano popularne reality shows, stanie się przedszkolem | fot. Polsat

– Wybudowaliśmy nowocześniejsze obiekty na potrzeby programów telewizyjnych i uznaliśmy, że ten spełnił już swą rolę – mówi Grażyna Gołębiowska, członek zarządu ATM Grupa SA. – Nie chcieliśmy jednak, by stał bezużytecznie i wpadliśmy na pomysł z przedszkolem. Pomyśleliśmy, że warto wesprzeć rodziców w łączeniu życia zawodowego z obowiązkami wobec rodziny. Przedszkole Złote Krople powstaje nie tylko, by zagwarantować opiekę dzieciom pracowników ATM Grupy. Wiemy jak ciężko jest o miejsce w dobrym przedszkolu we Wrocławiu. Chcemy wyjść naprzeciw tej potrzebie. Zarządzanie przedszkolem powierzymy firmie, która się na tym zna i przygotowuje bogatą ofertę zajęć dla dzieci. Liczymy, że będą one chętnie spędzały czas w Złotych Kroplach. A rodzice będą mieli poczucie, że ich pociechy są w dobrych rękach – dodaje.

Nazwa przedszkola nawiązuje do animowanej produkcji ATM Grupy pt. „Złote Krople” (premiera w 2012 roku). To opowieść o rodzeństwie, które przenosi się w inny wymiar do bajkowej krainy, by odnaleźć tytułowe złote krople, które mają spełnić ich życzenia i ocalić chorą mamę. W nawiązującej do baśni scenerii będą utrzymane wnętrza przedszkola, gdzie planowane są m.in. zajęcia z języka angielskiego, plastyka, rytmika, a także muzykoterapia i bajkoterapia. Przedszkole vis-à-vis siedziby ATM Grupy w Bielanach Wrocławskich, będzie miało 985 metrów kwadratowych i jeden z największych w kraju placów zabaw, o powierzchni 1100 metrów kwadratowych wraz z dziedzińcem. Wcześniej zasypano tam staw i mostek, które były pozostałością po realizowanych w tym miejscu programach reality show.

Tak teraz wygląda kompleks, w którym niegdyś realizowano takie programy jak Dwa Światy czy Bar | fot. blogspot.com
Tak teraz wygląda kompleks, w którym niegdyś realizowano takie programy jak Dwa Światy czy Bar | fot. blogspot.com

Z dawnego domu uczestników „Dwóch Światów” pozostały jedynie ściany, które wewnątrz zabezpieczono ognioodpornymi płytami, a na zewnątrz przybito drewnianą elewację. Wymieniono dach i zamontowano nowoczesne okna, które zimą ograniczają odpływ ciepła, a latem nie przepuszczają promieni słonecznych. – Pozwala to utrzymać korzystną dla dzieci temperaturę bez konieczności montowania klimatyzacji – zwraca uwagę Piotr Niżyński, kierownik administracji ATM Grupa. – Rodzice niechętnie oddają dzieci do klimatyzowanych przedszkoli, bo zazwyczaj przebywające w nich dzieci częściej chorują – dodaje. Pomieszczenie gospodarskie, w którym w „Dwóch Światach” trzymano zwierzęta, przebudowano na salę gimnastyczno-dydaktyczną. W miejscu korytarza łączącego luksusowy i wiejski domek znajduje się teraz główne wejście do budynku. Dobudowano kotłownię, a także urządzono kuchnię. Zamiast cateringu, posiłki będą przygotowywane na miejscu.

Obecnie trwają zapisy do przedszkola do czterech grup wiekowych w sezonie 2011/2012. Ruszyła także strona internetowa placówki, dostępna pod adresem www.przedszkole-zlotekrople.pl.

Przedszkole Złote Krople otrzymało w tym roku nominację do nagrody w konkursie Aktywność kobiet na Dolnym Śląsku, organizowanym przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki.

Historia kompleksu na Bielanach Wrocławskich
Swego czasu kompleks budynków był wyposażony w 60 kamer i 120 mikrofonów. Zbudowano go w 2001 roku na potrzeby programu „Dwa Światy”. Jego zawodnicy najpierw mieszkali w luksusowym domu, m.in: z jacuzzi, stołem bilardowym i pingpongowym oraz możliwością zamawiania dań z dowolnej restauracji. Po tygodniu przenieśli się do domu wiejskiego, po drugiej stronie stawu. Był przeciwieństwem poprzedniego. Zawodnicy musieli sami gotować, prać, spać na sianie – chyba, że uszyli sobie pościel. Za jeden dzień takiego życia każdy dostawał tysiąc złotych. Po tygodniu ogłaszano wyniki głosowania telewidzów, którzy wybierali gracza mającego wrócić do domu luksusowego. Za pobyt w nim uczestnik płacił tysiąc złotych.

Latem 2001 roku w kompleksie realizowano reality show „Amazonki”. W budynkach zamieszkało sześć kobiet i 12 mężczyzn, którzy walczyli o względy pań. Jesienią w tym samym miejscu powstał program „Gladiatorzy” – tym razem to mężczyźni wybierali kobiety. Zaraz potem ruszyła emisja „Łysych i blondynek”. W show rywalizowało sześć kobiet i tyle samo mężczyzn. Wszystkich wybrano ze względu na typ urody i styl bycia. O tym, kto odpadnie, decydowali widzowie.

Od wiosny 2002 roku do jesieni 2005 roku w kompleksie zrealizowano pięć edycji programu „Bar” (widowisko doczekało się sześciu sezonów, ale miejscem akcji drugiej edycji był kompleks mieszkalny zlokalizowany w samym Wrocławiu). Widzowie śledzili losy uczestników zarówno w pracy w tytułowym Barze jak i w domu. Uczestnicy byli eliminowani co tydzień na tzw. Gorących Krzesłach. W finale o tytuł zwycięzcy walczyły dwie osoby.

Dzięki udziałowi w programie „Bar” wypromowała się Dorota „Doda” Rabczewska, dla której ATM Grupa nagrała pierwszy teledysk. W programie miał też miejsce ślub dwójki uczestników: Grzegorza Markockiego i Izy Kowalczyk. Był to pierwszy na świecie ślub mający miejsce w programie reality show. Wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa.

[atmgrupa.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł