Powstaną gry oparte o popularne reality shows i seriale stacji CBS

Amerykańska telewizja CBS ogłosiła, że zamierza wprowadzić do sprzedaży szereg gier komputerowych, opartych o najpopularniejsze produkcje stacji.

Od kilku lat kanał sukcesywnie wprowadza na rynek nowe gry powstałe na fali popularności serialu „CSI”. W przyszłym roku na sklepowe półki mają trafić kolejne produkcje, oparte o takie reality shows jak „The Amazing Race” i „Suvivor”, a także o teleturniej „The Hollywood Squares” i hitowe seriale – „Criminal Minds”, „Diagnosis Murder” oraz „The Ghost Whisperer”. Gry mają być dostępne na różnego rodzaju platformy, włączając w to Wii, Nintendo DS, iPhone’a i iPod Touch. Czytaj

Powstanie gra „Project Runway”

Atari Inc. stworzy grę na podstawie reality show „Project Runway” – czytamy w serwisie Hatak.pl.

Obecnie amerykańska stacja CW emituje na swojej antenie szóstą edycję widowiska. Przewiduje się, że gra na podstawie programu, przeznaczona na konsolę Nintendo Wii, zostanie wydana w roku 2010. Gracze będą mogli wcielić się w kreatorów mody, a dzięki Wii będą mogli przejść się po wybiegu w zaprojektowanych przez siebie strojach.

Powstała gra na podstawie reality show „Nanny 911”

W Stanach Zjednoczonych ukazała się gra komputerowa oparta na popularnym reality show „Nanny 911”.

W grze można wcielić się w jedną z trzech niań i pomóc rodzinom w wychowywaniu dzieci. W amerykańskim programie, opartym na brytyjskim show „Little Angels”, można zobaczyć zmagania niani z dziećmi sprawiającymi kłopoty wychowawcze. Widowisko zadebiutowało po raz pierwszy w roku 2004 na antenie telewizji FOX i stanowi najważniejszą konkurencję dla znanego również u nas programu „Supernanny” („Superniania”). Obecnie program można oglądać na antenie stacji CMT.