Aplikacje, Survivor 19: Samoa, The Amazing Race 15

Powstaną gry oparte o popularne reality shows i seriale stacji CBS

Amerykańska telewizja CBS ogłosiła, że zamierza wprowadzić do sprzedaży szereg gier komputerowych, opartych o najpopularniejsze produkcje stacji.

Od kilku lat kanał sukcesywnie wprowadza na rynek nowe gry powstałe na fali popularności serialu „CSI”. W przyszłym roku na sklepowe półki mają trafić kolejne produkcje, oparte o takie reality shows jak „The Amazing Race” i „Suvivor”, a także o teleturniej „The Hollywood Squares” i hitowe seriale – „Criminal Minds”, „Diagnosis Murder” oraz „The Ghost Whisperer”. Gry mają być dostępne na różnego rodzaju platformy, włączając w to Wii, Nintendo DS, iPhone’a i iPod Touch.

W przypadku „The Amazing Race” będzie to pierwsza gra oparta o popularny reality show. Tak jak w telewizyjnej wersji, gracze będą mogli wziąć udział w wyścigu dookoła świata i rywalizować w niezwykłych konkurencjach. Jak obiecują producenci, w grze nie zabraknie elementów strategii, a także znanych z telewizyjnych ekranów Blokad i Objazdów. Wydaniem gry „The Amazing Race” zajmie się Ludia Inc. Nie wiadomo jeszcze, na jakie platformy produkcja zostanie wydana.

Z kolei w przypadku „Survivor” będzie to już trzecia wirtualna odsłona hitowego widowiska. Pierwsze wydanie gry miało miejsce w roku 2001, ale nie cieszyło się zbytnią popularnością. Hitem nie okazała się również wydana w 2002 roku druga odsłona, zatytułowana „Survivor Ultimate”. Produkcją trzeciej wersji zajmie się firma Mindscape. Gracze mają uzyskać możliwość wcielenia się w jednego z rozbitków, zdobywania pożywienia, a także wzięcia udziału w konkurencjach o nagrodę i immunitet nietykalności oraz podjęcia strategicznej walki o pozostanie w programie. Produkcja ma być dostępna na platformach Nintendo DS oraz Wii.

Poprzedni artykułNastępny artykuł