Aplikacje, Talent shows

Apple stworzy reality show dla twórców aplikacji

Logo Apple

Apple rozpoczęło casting do swojego pierwszego reality show. Producenci wykonawczy, czyli will.i.am (William Adams), Ben Silverman oraz Howard Owens, poszukują „programistów z wizją kształtowania przyszłości, rozwiązywania problemów i inspirowania zmian w codziennym życiu”.

Do udziału w programie „Planet of the Apps” (to nawiązanie do tytułu filmu „Planet of the Apes”, czyli „Planety małp”) można zgłaszać się do 26 sierpnia.

W show „100 najbardziej utalentowanych twórców aplikacji” będzie rywalizować ze sobą w tworzeniu nowych projektów. Pomagać im będą „wybrani spośród najbardziej wpływowych ekspertów ze społeczności technologicznej”.

Dla aplikacji stworzonych przez zwycięzców programu przewidziano specjalne miejsce w należącym do Apple’a sklepie z aplikacjami App Store. Laureaci show mogą też liczyć, że w ich projekty zainwestuje fundusz venture capital z górnej półki.

Nie ujawniono jacy eksperci pojawią się programie. Wiadomo jedynie, że wystąpi w nim twórca serwisu internetowego Product Hunt Ryan Hoover.

Realizacja programu rozpocznie się w październiku tego roku i potrwa do początku 2017 roku. Ponieważ Apple finansuje show, można spodziewać się, że pojawi się on na jednej z platform wideo należących do tej firmy. Na razie nie podano żadnych szczegółów na ten temat. Nieznana jest też data premiery „Planet od the Apps”.

[Business Insider Polska]

Poprzedni artykułNastępny artykuł