Wyspa przetrwania

„Wyspa przetrwania” z datą premiery. Znamy nazwiska wszystkich uczestników

Uczestnicy programu "Wyspa przetrwania" | fot. Polsat

Znamy datę premiery nowego programu Polsatu pt. „Wyspa przetrwania”, czyli drugiej polskiej edycji show „Survivor”. Widowisko zadebiutuje na antenie stacji 8 września i będzie liczyć 10 odcinków.

„Wyspa przetrwania” to druga polska edycja formatu „Survivor”, w którym 16 uczestników przez 30 dni walczy o przetrwanie na wyspie. Podzieleni na dwa plemiona gracze w każdym odcinku rywalizują o immunitet. Przegrany zespół musi udać się na Radę Plemienia i wyeliminować jednego z graczy. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 150 tys. złotych.

W programie udział biorą:
– Anna Rybak (kosmetyczka)
– Anna Urbańska (dietetyk)
– Bartosz Czapiewski (pracownik branży IT)
– Daniel Wiśniowski (dyrektor regionalny banku)
– Ewa Chojnowska (Miss Polonia)
– Ewa Orzechowska (zawodniczka bikini fitness)
– Grzegorz Morawski (mechanik)
– Julia Maciuszek (uczennica liceum)
– Justyna Gokiert-Skrentna (księgowa)
– Karolina Grychnik (architekt)
– Katarzyna Cebula (instruktor kitesurfingu)
– Maciej Klotz (przedstawiciel handlowy)
– Maciej Kuśmierz (wokalista disco-polo)
– Paweł Bodzianny (rolnik)
– Paweł Poręba (trener personalny)
– Piotr Krystkiewicz (strażak)

Pierwszy polski sezon widowiska emitowała w 2004 roku stacja TVN pt. „Wyprawa Robinson”. Na format „Survivor” składa się jednak wiele lokalnych adaptacji, które w znaczący sposób różnią się od siebie. O ile amerykański „Survivor” bardziej nastawiony jest na rywalizację, zawieranie sojuszy i działania strategiczne, a szwedzka wersja „Expedition Robinson” (na podstawie której realizowano „Wyprawę Robinson”) balansuje między pokazaniem życia w obozie a przechytrzeniem pozostałych graczy, o tyle francuska „Koh-Lanta”, nastawiona jest bardziej na pokazanie obozowego życia uczestników. To właśnie na podstawie francuskiej wersji formatu bazować będzie „Wyspa przetrwania” Polsatu. Widzowie zobaczą więc, jak uczestnicy zawierają przyjaźnie i jak radzą sobie w trudnych warunkach panujących na wyspie.

Zdjęcia do programu realizowano w czerwcu i lipcu na terenie Fidżi.

Show poprowadzi dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski.

„Wyspa przetrwania” to najdroższy program w historii Polsatu. Za produkcję odpowiada Jake Vision. Producentem z ramienia nadawcy jest Maciej Myszka.

Każdy z 10 odcinków, które będą emitowane od 8 września, potrwa ok. 88 minut. Emisję zaplanowano na piątek, godz 20:00. Finałowy odcinek będzie realizowany na żywo ze studia w Warszawie. Wówczas uczestnicy i widzowie poznają nazwisko zwycięzcy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł