Droga do Gwiazd, Taniec z Gwiazdami 01, Taniec z Gwiazdami 02, Taniec z Gwiazdami 03, Taniec z Gwiazdami 04, Taniec z Gwiazdami 05, Taniec z Gwiazdami 06, Taniec z Gwiazdami 07, Taniec z Gwiazdami 08, Taniec z Gwiazdami 09, Taniec z Gwiazdami 10, Taniec z Gwiazdami 11, Taniec z Gwiazdami 12

Nie żyje Zbigniew Wodecki. Miał 67 lat

Zbigniew Wodecki | fot. WP

Dzisiejszego dnia zmarł muzyk Zbigniew Wodecki. Artysta urodził się 6 maja 1950 roku w Krakowie, z którym był związany przez całe swoje życie. W trakcie ponad 40-letniej pracy artystycznej współpracował m.in. z Piwnicą Pod Baranami, grupą Anawa, Ewą Demarczyk czy ostatnio zespołem Mitch&Mitch. Wydał 11 płyt. Grał na skrzypcach, trąbce i fortepianie. Jego największe przeboje to „Chałupy Welcome to”, „Zacznij od Bacha” czy „Pszczółka Maja”.

W piątek, 5 maja Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację bypassów. Jeszcze w niedzielę czuł się dobrze i rozmawiał z bliskimi. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu. Mimo woli życia i staraniom lekarzy, udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Zbigniew Wodecki odszedł 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Miał 67 lat. Żona i dzieci byli przy nim. Zostanie pochowany w Krakowie.

Był jurorem dwunastu edycji „Tańca z Gwiazdami”. W stacji TVN prowadził także programy „Droga do Gwiazd” i „Twoja Droga do Gwiazd”.

[WP]

Poprzedni artykułNastępny artykuł