Big Brother

Kanadyjski „Big Brother” z szóstym sezonem

Big Brother zmierza do Kanady

Kanadyjski kanał Global zdecydował się zamówić kolejny sezon „Big Brothera”. Wcześniej pojawiły się informacje, że stacja w przyszłym roku nie pokaże kolejnej edycji programu.

W latach 2013-2017 na antenie Slice i Global pokazano 5 edycji „Wielkiego Brata”. Wszystkie sezony prowadziła Arisa Cox. 5 czerwca poinformowano, że widowisko w przyszłym roku nie wróci na antenę. – To było 5 niesamowitych sezonów, a teraz oficjalnie program jest w zawieszeniu (…). Możemy i przetrwamy to razem – powiedziała wówczas prowadząca Arisa Cox.

Ostatecznie zdecydowano, że kanadyjski „Big Brother” doczeka się w przyszłym roku szóstej edycji. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydano 20 lipca.

Show nadal będzie emitowany na antenie stacji Global.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano jeden sezon lokalnej edycji „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Poprzedni artykułNastępny artykuł