Big Brother

Znamy tytuł i więcej szczegółów cyfrowej edycji amerykańskiego „Big Brothera”

Logo programu "Big Brother: Over The Top"

CBS ujawniła tytuł i datę premiery cyfrowej edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Wiemy również, ile wyniesie główna nagroda.

Amerykański „Big Brother” powróci z nowym sezonem jeszcze w tym miesiącu. Nowy sezon nosić będzie tytuł „Big Brother: Over The Top” i będzie dostępny wyłącznie w streamingu, za pośrednictwem platformy CBS All Access. Zwrot „Over the top” bezpośrednio odnosi się do programów, które dystrybuowane są wyłącznie przez Internet.

Cyfrowa edycja „Big Brothera” potrwa 10 tygodni (ok. 70 dni) i zadebiutuje 28 września – w tydzień po finale obecnie emitowanego, 18 sezonu show, który został zaplanowany na środę, 21 września. W programie wezmą udział wyłącznie nowi uczestnicy. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę w wysokości 250 tys. dolarów – jest to nagroda o połowę mniejsza od tej, jaką otrzymują zwycięzcy regularnych edycji formatu w Stanach Zjednoczonych.

Producenci zapowiadają zmiany w formule show i jego dystrybucji. Planowane są modyfikacje w dotychczasowym sposobie emisji: wszelkie wydarzenia (takie jak konkurencje, nominacje czy ceremonie Veto) będzie można śledzić na żywo i będą one dostępne wyłącznie na łamach platformy streamingowej. W każdym tygodniu będzie udostępniany tylko jeden odcinek programu (przedstawiający eliminację jednego z uczestników), który będzie transmitowany na żywo (w przypadku regularnych edycji w każdym tygodniu było można obejrzeć po trzy odcinki „Big Brothera”).

Producenci zapowiadają także, że widzowie uzyskają więcej możliwości interakcji z uczestnikami i wpływu na przebieg rozgrywki.

Program wyprodukują Fly on the Wall Entertainment wraz z Endemol Shine North America. Nad show pieczę sprawować będzie ta sama ekipa, która przygotowuje letnie edycje show – Allison Grodner i Rich Meehan. Jak zapewnia CBS, dotychczasowa prowadząca Julie Chen nadal ma być częścią programu.

Obecny plan zakłada, że w ciągu roku będzie można obejrzeć dwa sezony amerykańskiego „Big Brothera”. Jeden sezon będzie emitowany latem na antenie kanału CBS, a drugi – jesienią, wyłącznie na platformie CBS All Access.

Poprzedni artykułNastępny artykuł