Eurovision Song Contest

Trwają poszukiwania polskiego reprezentanta Eurowizji dla dzieci

Logo Junior Eurovision Song Contest

TVP poszukuje polskiego reprezentanta 14 Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zobacz, w jaki sposób można zgłosić się do konkursu.

Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci realizowany jest od 2003 roku. Ze względu na to, iż dwukrotnie nasi reprezentanci zajęli ostatnie miejsce, TVP wycofała się z nadawania show. Teraz jednak władze stacji liczą na to, że dobra passa zapoczątkowana przez Michała Szpaka będzie trwać i ogłoszono, że poszukiwany jest dziecięcy reprezentant, który weźmie udział w konkursie.

W Eurowizji dla dzieci mogą wziąć udział osoby w wieku 9-14 lat. Aby dziecko mogło przystąpić do konkursu, jego rodzice lub opiekunowie prawni muszą do 20 września przesłać do siedziby TVP (mailowo na adres [email protected] lub listownie) nagranie utworu wykonywanego przez małego wokalistę. Piosenka (wyłącznie w języku polskim) ma trwać maksymalnie trzy minuty i – tak jak w przypadku Eurowizji dla dorosłych – nie mogła być prezentowana komercyjnie przed 1 maja.

15 października Telewizja Polska zorganizuje Koncert Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2016, podczas którego młodzi artyści – wyłonieni spośród nadesłanych zgłoszeń – wystąpią na żywo przed publicznością. Zwycięzca eliminacji – wybrany głosami jury i publiczności – będzie reprezentować Polskę podczas Międzynarodowego Finału Konkursu Eurovision Junior 2016, który odbędzie się 20 listopada w Vallettcie na Malcie.

[WP]

Poprzedni artykułNastępny artykuł