Dom Marzeń

875 tys. widzów oglądało program „Dom Marzeń”

Logo programu "Dom Marzeń"

Reality show „Dom Marzeń” oglądało w TVN średnio 875 tys. osób. Stacja w czasie emisji formatu była czwarta w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i druga w grupie 16-49.

„Dom Marzeń” był emitowany na antenie TVN w soboty o godz. 20:00, w okresie od 25 czerwca do 27 sierpnia. W środę, 31 sierpnia stacja pokazała finał programu. Średnia widownia wszystkich odcinków wyniosła 875 tys. osób, co przełożyło się na 6,76 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 10,35 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię przyciągnął drugi odcinek, który śledziło średnio 1,07 mln widzów.

TVN w paśmie nadawania reality show „Dom Marzeń” przegrała walkę o widza w rynku telewizyjnym ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami. Liderem była TVP1 z udziałem na poziomie 13,03 proc., nadająca w tym czasie serwis sportowy, prognozę pogody i filmy fabularne, a także relacje olimpijskie z Rio de Janeiro, przedmeczowe studio z Euro 2016 oraz transmisję z ME w lekkiej atletyce w Amsterdamie.

Druga była TVP2 (programy kabaretowe i transmisje olimpijskie oraz po jednym odcinku seriali „Na dobre i na złe” oraz „Na sygnale”; 12,28 proc.), a trzeci – Polsat (filmy fabularne, transmisja koncertów oraz studia przedmeczowe przed dwoma spotkaniami Euro 2016; 9,05 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej TVN była wiceliderem, przegrywając tylko z Polsatem. Dalej uplasowały się Jedynka i Dwójka.

Cennikowe wpływy z reklam emitowanych wokół premierowych odcinków reality show „Dom Marzeń” wyniosły 3,97 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

„Dom Marzeń” to polska adaptacja brytyjskiego formatu „Building The Dream”. W programie występowało 10 par, które wspólnie budowały warty 2,5 mln zł dom w Starej Wsi pod Warszawą. Posiadłość – z pełnym wyposażeniem i gruntami – finalnie otrzymał najlepszy w opinii widzów duet – Marzena i Richard Mitan-Albel.

Reality show prowadziła Ula Chincz. Program wyprodukowała firma Starry Televizor.

Telewizja TVN jeszcze nie podjęła decyzji, czy powstanie drugi sezon programu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł