Projekt Lady

„Projekt Lady” letnim hitem TVN. Program oglądało 1,93 mln widzów

Małgorzata Rozenek wraz z trenerkami "Projektu Lady" | fot. TVN

Reality show „Projekt Lady” oglądało średnio 1,93 mln widzów. TVN w czasie emisji programu była liderem rynku telewizyjnego zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej.

Nowy reality show „Projekt Lady” był pokazywany na antenie TVN w poniedziałki o godz. 20:55, w okresie od 27 czerwca do 29 sierpnia. Średnia widownia wszystkich dziewięciu odcinków programu wyniosła 1,93 mln osób, co przełożyło się na 14,03 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 18,19 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą średnią widownię „Projekt Lady” zgromadził 18 lipca – format oglądało wówczas 2,19 mln widzów.

Każdy odcinek programu przynajmniej przez minutę śledziło od 3,64 mln do 4,38 mln osób.

TVN w paśmie nadawania reality show była liderem rynku telewizyjnego. Drugi był Polsat z udziałem na poziomie 13,19 proc., nadający w tym czasie gł. filmy fabularne (jednorazowo pokazany został mecz piłki nożnej Anglia-Islandia z Euro 2016, który przyciągnął 3,91 mln widzów). Trzecia była Jedynka (różne audycje; 9,29 proc.), a czwarta – Dwójka („Kocham Cię, Polsko!”, relacje z Igrzysk Olimpijskich; 8,09 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej trzecia była Dwójka, która wypadła lepiej niż Jedynka.

Z danych telemetrycznych wynika, że reality show „Projekt Lady” największą popularnością cieszył się wśród kobiet, osób w wieku od 25 lat oraz mieszkańców miast (wskaźnik AFF pow. 100).

Wpływy z reklam wokół premierowych odcinków wyniosły 6,99 mln zł.

Druga edycja programu „Projekt Lady” zaplanowana jest na przyszły rok.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł