Azja Express

Młynarska o uczestnikach „Azji Express”: „Wyjdźcie na chwilę ze swojej bańki”

Logo programu "Azja Express"

Paulina Młynarska jako jednak z pierwszych skrytykowała program „Azja Express”, w którym celebryci podróżują po ubogich krajach, mając do dyspozycji 1 dolara dziennie. Urażonym gwiazdom, które zarzuciły jej zazdrość i chęć wypromowania się ich kosztem, dziennikarka odpowiedziała w dosadny sposób.

Młynarska w swoim pierwszym komentarzu na temat nowego show TVN stwierdziła, że fabuła programu jest niestosowna, bowiem zamożni celebryci bawią się, próbując przeżyć za dolara dziennie w krajach, których większość mieszkańców żyje tak na co dzień.

Niektórzy uczestnicy „Azja Express” poczuli się urażeni tą opinią. Część z nich zarzuciła Paulinie Młynarskiej zazdrość, inni uznali, że dziennikarka za mało podróżuje i nie zna Azji, a projektant Łukasz Jemioł, który wziął udział w programie wraz z Hanną Lis stwierdził, że zarzuty są bezpodstawne, bowiem uczestnicy „nie są bogaci”.

Paulina Młynarska odniosła się do sprawy ponownie, na łamach Facebooka. – Mój wpis, przyznacie, raczej nienależący do hejterskich, zwracał jedynie uwagę na sam pomysł, który bardzo wielu osobom znającym Azję Kochany Radku, podróżowałam i podróżuję po tym kontynencie od wielu lat, naprawdę wiem jak tam jest!) wydaje się mocno kontrowersyjny. Wyjdźcie może na chwilę ze swojej bańki i zechciejcie przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy w mediach kierują się chęcią bycia cytowanymi, zawiścią i ignorancją. Niektórzy stawiają pytania i to jest też nasza, dziennikarska robota. Wszyscy jak mantrę powtarzacie „Nie bawiłem/am się w biednych, bo nie jestem bogaty/a!”. Nie róbcie z tata wariata! – napisała Paulina.

– Z perspektywy większości mieszkańców Ziemi, wszyscy Europejczycy są bogaci. Bardzo bogaci! Nawet ci, którzy tutaj są biedni. Doskonale o tym wiecie, niektórzy z Was są przecież doświadczonymi dziennikarzami. W dodatku, Haniu, Gosiu, Radku, Agnieszko i Agnieszko, wasz wizerunek w mediach jest mocno powiązany z zamożnością. I to jest OK! Ludzie sukcesu stanowią motywację dla innych. Wolę się zabezpieczyć, bo zaraz znowu będzie, że zazdroszczę: naprawdę uważam, że to fajnie, że stać Was na torebki LV, królewskie wesela, wakacje w luksusowych miejscach i mieszkanie w Konstancinie. Zapracowaliście na to. Jednak zderzanie takiego właśnie wizerunku ze słowami o byciu „niebogatym”, albo żalenie się na trudną sytuację materialną zgrzyta. Stanowi oczywisty dysonans, który ludzie błyskawicznie wyłapują – dodała Paulina.

Młynarska obiecała jednocześnie, że obejrzy program „Azja Express” i wówczas raz jeszcze wyrazi swoją opinię na jego temat. – Czekam na odcinki programu. Jeśli jest tak jak mówicie i moje wątpliwości okażą się przedwczesne, obiecuję przyznać się do błędu. Na razie mówię: sprawdzam! – napisała dziennikarka.

[Dziennik]

Poprzedni artykułNastępny artykuł