Big Brother

Zakończyła się 4 edycja „Big Brothera” w Kanadzie. Kto wygrał?

Big Brother zmierza do Kanady

W czwartek w Kanadzie, po 77 dniach, zakończył się 4 sezon „Wielkiego Brata”. Kto dotarł do finałowej dwójki i wygrał 100 tys. dolarów kanadyjskich?

Nick i Phil Paquette | fot. Global
Nick i Phil Paquette | fot. Global

Premiera czwartej edycji kanadyjskiego „Big Brothera” miała miejsce 2 marca. W reality show wzięło udział 17 osób, którzy przez 11 tygodni walczyli o nagrodę główną.

Wśród mieszkańców znaleźli się m.in. bracia Nick i Phil Paquette, którzy razem żyli w Domu Wielkiego Brata, ale uczestniczyli w programie jako jeden gracz (dysponowali jednym głosem podczas nominacji).

Dodatkowo do udziału zaproszono uczestników znanych z międzynarodowych edycji „Big Brothera” – Nikki Grahame (brała udział w „Big Brother 7” i „Ultimate Big Brother” w Wielkiej Brytanii) oraz Tim Dormer (brał udział w „Big Brother 10” w Australii).

Finał „Big Brother Canada 4” wyemitowano 12 maja. Tuż przed finałem z show został wyeliminowany Tim Dormer. O ostateczne zwycięstwo rywalizowali bracia Nick i Phil Paquette (grali jako jeden uczestnik) oraz Kelsey Faith.

Decyzją jury (w skład którego weszło 8 ostatnich wyeliminowanych uczestników oraz widzowie, do których należał jeden głos), zwycięzcą i zdobywcą 100 tys. dolarów kanadyjskich zostali bracia Nick i Phil Paquette. Nick i Phil zdobyli 7 głosów jury. Zdobywczyni drugiego miejsca Kelsey Faith otrzymała 2 głosy i nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów kanadyjskich.

Widowisko emitowała stacja Global. Program prowadziła Arisa Cox.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano jeden sezon lokalnej edycji „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Poprzedni artykułNastępny artykuł