Bar 4: Złoto dla Zuchwałych

Ukazała się trzecia książka Elizy Chojnackiej z „Baru 4: Złoto dla Zuchwałych”

Eliza Chojnacka | fot. YouTube

Na rynku ukazała się kolejna książka Elizy Chojnackiej pt. „Placebo”. Wcześniej autorka napisała książki pt. „Nieporzadna?” i „Sinicuik”.

Eliza Chojnacka | fot. YouTube
Eliza Chojnacka | fot. YouTube

„Placebo” to trzecia książka Elizy Chojnackiej – uczestniczki czwartej edycji programu „Bar”.

O publikacji było można dowiedzieć się więcej podczas audycji „Kobieca Strona Świata” w Radio Plus Gorzów, której gościem była Eliza Chojnacka.

– Książka (…) nie należy do prostych w odbiorze ani do tych, które bez problemu można odłożyć na półkę i zapomnieć o ich zawartości. „Placebo” jest napisane w niezwykły sposób i takiej też dotyka tematyki – rzadko spotykanej, nietypowej i nieco przytłaczającej. Opowiada o szpitalu psychiatrycznym widzianym oczyma pacjentki, rozchwianej emocjonalnie, szukającej własnego miejsca – czytamy o publikacji na łamach Kulturantki.pl.

– Książka ma formę pamiętnika. Pojawia się w niej wiele przemyśleń, pytań egzystencjonalnych, lęków i ogromnego bólu głównej bohaterki, która największy strach odczuwa przed śmiercią i chciałaby znaleźć „normalne” życie, o ile takie istnieje. Bez skrępowania pisze o tym, co widzi i czuje. Nie raz zapiski te zdają się być nieco chaotyczne, pisane bez ładu, a rzeczywistość zlewa się z jawą, co wzmaga wrażenie, że czytelnik przegląda prywatny pamiętnik. Dowiedzieć się można z niego między innymi o tym, że bohaterka trafiła na oddział za sprawą rodziny, że wcześniej była powieściopisarką i nie jest pewna, czy jej miejsce jest w szpitalu psychiatrycznym, w kompletnym odizolowaniu od świata zewnętrznego – czytamy dalej na łamach portalu.

Publikacja została wydana w lipcu tego roku nakładem wydawnictwa Papierowy Motyl.

Poprzedni artykułNastępny artykuł