Azja Express, Kuchenne rewolucje, Mam Talent! 9, MasterChef 5, Ślub od pierwszego wejrzenia, Top Model 6, Ugotowani

Jesień 2016 w TVN: „Azja Express” i „Ślub od pierwszego wejrzenia” oraz powrót znanych formatów

Agnieszka Szulim jako prowadząca "Azja Express" | fot. TVN

Telewizja TVN ogłosiła swoją ramówkę na jesień tego roku. Stacja pokaże widzom dwa nowe widowiska „Azja Express” i „Ślub od pierwszego wejrzenia”, a także nowe edycje programów „Kuchenne rewolucje”, „Mam Talent!”, „MasterChef”, „Top Model” i „Ugotowani”.

W jesiennej ramówce stacji znalazły się dwa nowe widowiska: „Azja Express” i „Ślub od pierwszego wejrzenia”.

W przygodowym formacie „Azja Express” zobaczymy rywalizację par złożonych z gwiazd, które mają przebyć wyznaczoną trasę, dysponując minimalnym budżetem w kwocie 1 dolara na dzień na osobę (kwota ta będzie musiała wystarczyć na wyżywienie, nocleg oraz transport). Drużyna, która dotrze jako ostatnia do wyznaczonego w danym odcinku celu zostanie eliminowana. Uczestnicy będą podróżować przez cztery państwa Dalekiego Wschodu: Wietnam, Laos, Kambodżę oraz Tajlandię.

Cała przygoda rozpocznie się w Wietnamie. W wyznaczonych punktach wyprawy na uczestników czeka Agnieszka Szulim. To ona sprawdzi, kto najszybciej przemierzył poszczególne etapy. Warto się spieszyć, bo para, która dotrze jako pierwsza, otrzymuje immunitet. Ten specjalny przywilej gwarantuje nietykalność podczas eliminacji, ale także zwalnia z następnego etapu wyścigu. W co drugim odcinku duet, który znajdzie się na mecie jako ostatni, pożegna się z programem.

Walka z czasem to nie jedyne pole do rywalizacji. Na podróżników czekać będą liczne zadania i misje do wykonania. To okazja do zdobycia specjalnych amuletów, z których każdy ma określoną wartość pieniężną. Ci, którzy odpadną z dalszej części gry, przekażą zebrane trofea wybranej przez siebie parze. Cała zebrana pula trafi w finale do zwycięzców programu.

W programie udział weźmie 8 par: Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański, Renata Kaczoruk i Weronika Budziło, Hanna Lis i Łukasz Jemioł, Iza Miko oraz Leszek Stanek, Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan, Przemysław Saleta i Dariusz Kuźniak, Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska oraz Michał Żurawski i Ludwik Borkowski.

– Tego jeszcze w polskiej telewizji nie było. To program, w którym ludzie dają z siebie wszystko – zdradza prowadząca Agnieszka Szulim.

– Spodziewam się, że program „Azja Express” może stać się hitem naszej ramówki. Jak dotąd nie było takiego programu na naszej antenie. Dawno nie widziałem tak prawdziwego reality show i tak głębokiego wejścia kamery w życie człowieka, za jego zgodą oczywiście. Kiedyś programy nagrywane były według konkretnego scenariusza. Jeśli było napisane „płacz”, to bohater musiał płakać. W reality show trzeba poczekać, aż bohater będzie płakał. Nie wiem, jak często Hanna Lis czy Małgorzata Rozenek pozwalały się fotografować np. ze łzami w oczach, ale dzięki temu jest to na pewno bardzo autentyczny program – powiedział Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN. – Sądzę, że reality show przeżywa obecnie w polskiej telewizji swoisty renesans, stąd w naszej ramówce aż dwa premierowe programy tego typu – dodał.

Miszczak przyznał, że realizacja „Azja Express” stanowiła wyzwanie dla TVN-u – program realizowały na kontynencie azjatyckim dwie ekipy: polska i belgijska. – Było to bardzo trudne produkcyjnie, ale daliśmy radę – powiedział. Szef programowy TVN dodał, że obecnie jest problem z realizacją polskich programów reality show, bo producenci w ostatnich latach skupiali się na fabularyzowanych dokumentach. W jego ocenie tworzy się je łatwiej, bo powstają ściśle według scenariusza. Tymczasem w reality show zdarzają się sytuacje nieprzewidziane. – Trudno znaleźć teraz ekipę, która ma odpowiednią cierpliwość – podkreśla Miszczak.

Show „Azja Express” poprowadzi Agnieszka Szulim. Widowisko będzie emitowane w każdą środę o godz. 21:30, począwszy od 7 września.


Drugą nowością na antenie TVN będzie kontrowersyjny show „Ślub od pierwszego wejrzenia”. W programie ślub wezmą osoby, które nigdy wcześniej się nie znały. Pary zostaną dobrane przez naukowców na podstawie testów psychologicznych, wzrostu czy doświadczenia życiowa. Prof. Bogusław Pawłowski, Monika Staruch oraz dr Piotr Mosak przejrzą setki kwestionariuszy osobowych, zdjęć i wyników badań w poszukiwaniu idealnych par. Dobrani partnerzy spotkają się dopiero w Urzędzie Stanu Cywilnego. Na tych, którym wystarczy odwagi, by powiedzieć „tak” nieznajomej osobie, czeka podróż poślubna oraz wspólne mieszkanie. Miłosny eksperyment potrwa miesiąc. Po tym czasie każda z par będzie musiała podjąć decyzję, czy chce dalej budować wspólną przyszłość.

Specjaliści z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia" | fot. TVN
Specjaliści z programu „Ślub od pierwszego wejrzenia” | fot. TVN

– Ideą tego eksperymentu jest to, aby pokazać, że nie nad wszystkimi decyzjami mamy całkowitą kontrolę. W miłości dużą rolę odgrywają czynniki, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Chcemy sprawdzić, czy kierując się wyłącznie nauką możemy znaleźć idealnego partnera i stworzyć szczęśliwy oraz trwały związek – tłumaczy Grzegorz Madej, producent programu.

Realizacja programu nie przebiegała bez problemów, bo wiele Urzędów Stanów Cywilnego nie zgodziło się na to, uczestnicy mogli w nich wziąć śluby.

Edward Miszczak twierdzi, że kontrowersje jakie wzbudza program są iluzoryczne. – Ta kontrowersja jest iluzoryczna, a z tyłu jest odpowiedź na pytanie, dlaczego 7 mln polaków jest singlami. 30-letnia panna w Warszawie to rozkosz, ale na prowincji to stara panna. Ten program odkrywa tyle niesamowitych intymności: tyle rożnych poglądów miedzy młodym i starszym pokoleniem, między szczęściem a nieudacznictwem. Największą kontrowersja tego formatu jest to, że jest ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale nie to jest najważniejsze w tym programie. Dawno nie było tak dobrego reality show – ocenia Miszczak.

„Ślub od pierwszego wejrzenia” pokazywany będzie w poniedziałki o godz. 22:30, począwszy od 5 września.


Poza nowościami na antenie TVN pojawią się także kontynuacje znanych już formatów.

Jury programu "Mam Talent!" | fot. TVN
Jury programu „Mam Talent!” | fot. TVN

Jesienią tego roku TVN pokaże widzom:
– 14 sezon programu „Kuchenne rewolucje” (emisja w czwartki o godz. 21:30, począwszy od 1 września);
– 9 edycję „Mam Talent!” (emisja w soboty o godz. 20:00, począwszy od 3 września);
– 5 sezon show „MasterChef” (emisja w niedziele godz. 20:00, począwszy od 4 września);
– 6 odsłonę „Top Model” (emisja we wtorki o godz. 21:30, począwszy od 6 września);
– 11 edycję programu „Ugotowani” (emisja w niedziele o godz. 18:00, począwszy od 11 września).

Poprzedni artykułNastępny artykuł