Talent shows

TVP2 przeciwna polskiej edycji „The Voice Kids”

Logo programu "The Voice Kids"

Rinke Rooyens, szef i założyciel firmy producenckiej Rochstar, stara się zainteresować Telewizję Polską dziecięcym show „The Voice Kids”. – Proponowałem, żeby emitować program od stycznia – zdradza Rooyens. – Nie jesteśmy zainteresowani tym formatem – odpowiada TVP.

Edyta Górniak
Edyta Górniak

Rinke Rooyens powiedział w TOK FM, że już od dawna próbuje przekonać Telewizję Polską do zrealizowania polskiej wersji formatu „The Voice Kids”.

Wiosną stacja TVN wprowadziła do ramówki program „Mali Giganci”, w którym utalentowane dzieci rywalizują o wspólną nagrodę dla drużyny. Rooyens chce wykorzystać sukces, jaki odniósł show TVN i zaproponował TVP2 produkcję polskiej wersji „The Voice” z udziałem dzieci.

– Ja próbuję przekonać TVP, że na fali sukcesu „Małych Gigantów” ludzie myślą: „O, Jasiu też tak ładnie śpiewa”, potem widzą w Dwójce: „O, The Voice Kids będzie, głosujmy tam” – twierdzi Rinke Rooyens. – Moja propozycja była, żeby ten program emitować od 2 stycznia, jak nie ma nic w ramówce – zdradza.

„The Voice Kids” oparty jest na formacie Talpa Content. W programie utalentowane wokalnie dzieci w wieku 6-14 lat walczą o stypendium lub kontrakt płytowy. Decyzja o wyborze nagrody należy do rodziców zwycięzcy. Popisy dzieci na wszystkich etapach oceniają trenerzy. Program jest zmodyfikowaną wersją show „The Voice”, który Rochstar od pięciu edycji produkuje na zlecenie TVP2.

– W tym programie będą dzieci, które naprawdę świetnie śpiewają oraz więcej emocji z backstage’u. Mało będzie „nie”. W bitwach nie będzie dwóch osób tylko trzy, z czego jedna przechodzi, więc nie wiemy, kto naprawdę przegrał z tych dwóch innych. Dziecko samo nie schodzi ze sceny pokonane – opisuje Rinke Rooyens, nawiązując do krytyki spływającej na TVN za emisję „Małych Gigantów”.

Telewizja Polska na razie nie jest zdecydowana emisją formatu. – Wysoka oglądalność nie jest dla nas decydującym argumentem. Formatem „The Voice Kids” nie jesteśmy zainteresowani – mówi Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł