Twoja twarz brzmi znajomo 2

Druga edycja show „Twoja twarz brzmi znajomo” z mniejszą widownią, ale wygrała z konkurencyjnymi programami

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Drugą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” oglądało w Polsacie średnio 2,51 mln widzów. Stacja w czasie emisji show była zdecydowanym liderem rynku. Wpływy z reklam wyniosły 26,6 mln zł.

Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo
Logo programu Twoja twarz brzmi znajomo

Druga edycja „Twoja twarz brzmi znajomo” nadawana była w Polsacie w soboty ok. godz. 22:05, w okresie od 6 września do 22 listopada. Średnia oglądalność wyniosła 2,51 mln widzów, co przełożyło się na 23,33 proc. udziału w grupie 4+ i 21,39 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził czwarty odcinek show z 27 września, który zobaczyło 2,82 mln osób.

Pierwszą edycję programu, nadawaną wiosną, oglądało średnio 3 mln widzów, co przekładało się odpowiednio na 27,15 proc. i 27,58 proc. udziału.

W paśmie nadawania programu „Twoja twarz brzmi znajomo 2” Polsat był zdecydowanym liderem rynku telewizyjnego. Druga pozycja należała do TVP1, emitującej wówczas filmy fabularne, co dało jej 10,58 proc. udziału w rynku. Trzecie miejsce zajęła TVN (filmy; 10,49 proc.), a czwarta była TVP2 (końcówka „The Voice of Poland 5”, filmy; 6,78 proc.).

W grupie komercyjnej Polsat także był pierwszy, ale drugą pozycję zajęła TVN.

Cennikowe wpływy reklamowe z dziewięciu odcinków programu wyniosły 26,58 mln zł. Dla porównania wpływy z ośmiu premierowych odcinków show pokazywanych wiosną wyniosły 15,1 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Wiosną 2015 roku Polsat planuje wyemitować trzeci sezon show.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł