Perfekcyjna pani domu

Piąty sezon „Perfekcyjnej pani domu” liderem rynku. Produkcja programu zakończona

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. TVN

Piąty sezon „Perfekcyjnej pani domu” oglądało średnio 1,12 mln osób – o 80 tys. więcej, niż śledziło format rok temu. TVN w paśmie emisji reality show była liderem rynku telewizyjnego. Była to ostatnia edycja widowiska.

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. TVN
Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. TVN

Premierowe odcinki piątej edycji „Perfekcyjnej pani domu” na antenie TVN było można oglądać w poniedziałki o godz. 22:30, w okresie od 1 września do 24 listopada (wyjątkowo finałowy odcinek pokazano o godz. 23:00). Program oglądało średnio 1,12 mln osób, co zapewniło stacji 12,71 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 16,48 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził odcinek programu z 10 listopada – oglądało go 1,37 mln osób.

Oglądalność „Perfekcyjnej pani domu” w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku zmieniła się nieznacznie. Czwartą edycję oglądało średnio 1,10 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 12,81 proc. oraz 15,39 proc. udziału.

TVN w paśmie emisji programu Małgorzaty Rozenek była liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmował Polsat, który w tym czasie emitował filmy fabularne, a jego udział uplasował się na poziomie 12,16 proc. Dalej uplasowały się kanały Telewizji Polskiej: Dwójka („Tomasz Lis na żywo” i filmy dokumentalne; 10,07 proc.) oraz Jedynka (dokumenty i filmy fabularne; 4,57 proc.). Identyczna kolejność stacji była wśród widzów w grupie komercyjnej.

Wpływy reklamowe z 13 odcinków piątej edycji „Perfekcyjnej pani domu” wyniosły 10,65 mln zł. Nadawana rok wcześniej czwarta edycja przyniosła z reklam więcej, bo 15,2 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

TVN nie planuje kolejnej edycji programu. Wiosną przyszłego roku Małgorzata Rozenek poprowadzi w stacji polską wersję reality show „Hotel Hell”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł