Big Brother

Janusz Dzięcioł nie został prezydentem Grudziądza. W wyborach zajął drugie miejsce

Janusz Dzięcioł | fot. newspix.pl

W Grudziądzu Robert Malinowski z PO po raz trzeci został prezydentem miasta. W wyborach wygrał m.in. z Januszem Dzięciołem, który uzyskał drugi wynik w wyborach.

Janusz Dzięcioł | fot. newspix.pl
Janusz Dzięcioł | fot. newspix.pl

Robert Malinowski (PO) po raz trzeci został wybrany na prezydenta Grudziądza, otrzymując 52,53 proc. głosów – ogłosiła we wtorek Miejska Komisja Wyborcza. Malinowski jest prezydentem od 2006 roku. Wcześniej w latach 2002-2004 był wiceprezydentem miasta.

Drugi wynik w wyborach na prezydenta (18,29 proc.) uzyskał Janusz Dzięcioł (KWW Koalicja Janusza Dzięcioła), który jest członkiem klubu PO, ale od roku nie należy do partii. Dzięcioł, będąc komendantem straży miejskiej w Świeciu, w 2001 roku został pierwszym zwycięzcą polskiej edycji reality show „Big Brother”.

Pozostali kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów: Andrzej Wiśniewski (PiS) – 14,26 proc., Mariola Sokołowska (KWW Wspólny Grudziądz) – 6,91 proc., Joanna Wiśniewska (KWW Czas Grudziądzan) – 6,06 proc., Mirosław Roszkowski (KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke) – 1,42 proc., Waldemar Kryński (KW Samoobrona) – 0,54 proc.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł