SuperSTARcie

Oglądalność show „SuperSTARcie” spada z odcinka na odcinek

Logo programu "SuperSTARcie"

Nowy show TVP2 „SupersTARcie” ogląda tylko milion widzów – mniej, niż gromadzą wówczas konkurencyjne stacje, a widownia spada z odcinka na odcinek.

Logo programu "SuperSTARcie"
Logo programu „SuperSTARcie”

– Wolałbym, aby program miał więcej widzów. Jest jednak coraz lepszy – mówi Wirtualnemedia.pl Jerzy Kapuściński

„SupersTARcie” nadawane jest w TVP2 w piątki o godz. 21:05, począwszy od 3 października. Pierwsze trzy odcinki widowiska śledziło średnio 1,04 mln osób. Przełożyło się to na 7,48 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 7,21 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Oglądalność programu spada z odcinka na odcinek. Pierwsza emisja zgromadziła przed telewizorami 1,11 mln widzów, a trzecia – 940 tys. W analogicznym okresie 2013 roku w paśmie nadawania formatu TVP2 oglądało zdecydowanie więcej widzów – 1,59 mln osób, a udział wynosił 11,77 proc. i 13,03 proc.

Z danych wynika, że TVP2 w paśmie muzycznego programu zajmuje dopiero czwarte miejsce w rynku telewizyjnym. – „SuperSTARcie” ma trudny czas emisji, konkuruje z „Superkinem” TVN-u i „Tańcem z Gwiazdami” Polsatu – zwraca uwagę Jerzy Kapuściński, dyrektor TVP2.

Liderem jest w tym czasie Polsat, nadający „Taniec z Gwiazdami 15” i filmy, co przekłada się na 20,35 proc. udziału. Drugie miejsce zajmuje TVN („Superkino”; 12,20 proc). Wynik na poziomie 7,66 proc., czyli odrobinę lepszy od Dwójki, notuje też Jedynka (filmy). Z kolei w grupie komercyjnej liderem jest TVN przed Polsatem i TVP1.

Jerzy Kapuściński podkreśla, że program pełni funkcję edukacyjną. – Dzięki niemu wiele osób poprzez zabawną formę mogło dowiedzieć się czym jest rap i hip-hop – mówi szef TVP2.

Dwójka pracuje nad tym, by show był coraz lepszy. Po pierwszym odcinku jurorem „SuperSTARcia” przestał być producent muzyczny Marcin Bors. Zamiast niego w jury obok Wojciecha Manna i specjalisty z danego gatunku zasiada teraz gwiazda będąca miłośniczką prezentowanej muzyki.

– Mam nadzieję, że wyniki programu pójdą do góry – podkreśla Kapuściński. Zapewnia jednocześnie, że TVP2 zamierza pokazać na antenie wszystkie 10 zaplanowanych odcinków.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł