Hell's Kitchen 2

Drugi sezon „Hell’s Kitchen” ogląda 1,5 mln widzów. Show przegrywa z TVP2 i TVN

Logo programu Hells's Kitchen

Drugą edycję reality show „Hell’s Kitchen” ogląda średnio 1,53 mln osób. Pod względem ubiegłego roku program podnosi oglądalność Polsatu o 140 tys. widzów. W czasie emisji kanał przegrywa z TVP2 i TVN w całym rynku, ale w grupie komercyjnej zajmuje drugie miejsce.

Logo programu Hells's Kitchen
Logo programu Hells’s Kitchen

„Hell’s Kitchen 2” można oglądać w Polsacie we wtorki o godz. 20:05, począwszy od 9 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność wyniosła 1,53 mln widzów. Przełożyło się to na 9,68 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 14,78 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek programu. Zgromadził on przed telewizorami 1,62 mln oglądających.

W analogicznym okresie 2013 roku stacja w paśmie nadawania reality show gromadziła o 140 tys. mniej widzów. Śledziło ją średnio 1,38 mln osób, przy udziale wynoszącym 8,97 proc. w grupie 4+ i 10,66 proc. w 16-49. Natomiast pierwsze trzy odcinki pierwszej odsłony „Hell’s Kitchen”, emitowane wiosną tego roku, oglądało średnio 1,7 mln widzów, co dało Polsatowi odpowiednio 10,7 proc. i 16,6 proc. udziału.

Polsat w czasie emisji „Hell’s Kitchen” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka, emitująca „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co przekłada się na 31,55 proc. udziału. Lepiej od Polsatu wypada też TVN („Na Wspólnej” i „Ugotowani”; 10,12 proc.). Natomiast gorzej od Polsatu wypada TVP1 (kroniki sportowe, „Pogoda”, „”Druga wojna światowa. Pierwsza ofiara” oraz filmy fabularne; 7,59 proc. udziału).

Wśród widzów w grupie komercyjnej Polsat jest na drugim miejscu, a lepszy wynik ma tylko Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł