MasterChef 3

Trzeci sezon „MasterChefa” ogląda 2,5 mln widzów

Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN

Pierwsze trzy odcinki trzeciej edycji „MasterChefa” oglądało średnio 2,47 mln osób. W porównaniu do poprzedniego sezonu program stracił 140 tys. widzów. TVN w czasie emisji jest wiceliderem całego rynku, a w grupie komercyjnej zajmuje pierwsze miejsce.

Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN
Jurorzy programu MasterChef | fot. TVN

Trzecia edycja „MasterChefa” nadawana jest w TVN w niedziele o godz. 20:00, począwszy od 7 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że trzy pierwsze odcinki kulinarnego programu zgromadziły 2,47 mln widzów, co przełożyło się na 15 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 19,45 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku format stracił 140 tys. widzów. Pierwsze trzy odcinki drugiej edycji „MasterChefa” śledziło bowiem 2,61 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 16,66 proc. i 22,17 proc. udziału.

TVN w trakcie emisji „MasterChefa 3” zajmuje drugą pozycję w rynku telewizyjnym, przegrywając jedynie z TVP1, nadającą wówczas „Sport”, kroniki sportowe, „Pogodę” i „Blondynkę”, co daje jej 16,45 proc. udziału. Słabiej od TVN wypadają Polsat (eliminacyjny mecz do ME w piłce nożnej, „Tylko Muzyka 8” oraz finałowe spotkanie siatkarskiego mundialu, które oglądało niemal 10 mln widzów – 14,20 proc.) i TVP2 („Kabaretowa scena Dwójki przedstawia”; 7,12 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN jest już liderem, a dalej plasują się Polsat, Jedynka oraz Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł