Kuchenne rewolucje

Widownia „Kuchennych rewolucji” spadła do 2,1 mln widzów, ale TVN nadal jest liderem w grupie komercyjnej

Magdalena Gessler | Foto: TVN

Dziesiąty sezon „Kuchennych rewolucji” Magdy Gessler po trzech odcinkach gromadzi 2,1 mln widzów. To o 200 tys. mniej, niż rok wcześniej, jednak cały czas reality show daje stacji TVN drugie miejsce w całym rynku telewizyjnym i pierwsze w grupie komercyjnej.

Magdalena Gessler | Foto: TVN
Magdalena Gessler | Foto: TVN

„Kuchenne rewolucje 10” można oglądać w TVN w czwartki o godz. 21:30, począwszy od 4 września. Trzy pierwsze odcinki śledziło średnio 2,1 mln osób. Przełożyło się to na 15,10 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 19,41 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek, który obejrzało 2,3 mln osób. Najmniej widzów (1,9 mln) śledziło zaś trzeci epizod, ale trzeba dodać, że konkurował on z meczem Polska-Rosja, który w kodowanym kanale Polsat Volleyball 1 zgromadził 1,8 mln widzów.

Emitowane w analogicznym okresie 2013 roku trzy pierwsze odcinki ósmej edycji „Kuchennych rewolucji” gromadziły więcej widzów – 2,32 mln. Dało to stacji odpowiednio 18,07 proc. i 22,38 proc. udziału.

TVN w czasie emisji premierowych odcinków „Kuchennych rewolucji 10” jest wiceliderem w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce zajmuje TVP1, emitująca w tym czasie „Sprawę dla reportera”, co przekłada się na 16,80 proc. udziału. Za TVN plasują się Polsat („Przyjaciółki”, „Na krawędzi”; 10,88 proc.) oraz TVP2 (filmy fabularne; 9,69 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej TVN jest liderem, druga pozycja należy do TVP2, a trzecia do Polsatu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł