The Voice

Śpiewająca zakonnica Cristina Scuccia wygrała „The Voice of Italy”

Siostra Cristina Scuccia wygrała The Voice of Italy | fot. AFP

Dzięki głosom telewidzów 25-letnia siostra Cristina zwyciężyła we włoskiej edycji telewizyjnego show „The Voice”.

Siostra Cristina Scuccia wygrała The Voice of Italy | fot. AFP
Siostra Cristina Scuccia wygrała The Voice of Italy | fot. AFP

W finale Cristina Scuccia, urszulanka z zakonu w Mediolanie, zaśpiewała piosenkę „Lungo la Riva”.

Podopieczna trenera J-Axa przez kolejne etapy przechodziła jak burza, pokazując różne oblicza. – Od kiedy papież Franciszek mówił o Biblii radości… Myślę, że jestem na dobrej ścieżce – powiedziała śpiewająca zakonnica.

Jeszcze przed finałem podkreśliła, że w przypadku wygranej pozostanie „pokornym sługą”.

Urodzonej na Sycylii Cristinie w telewizyjnym studiu kibicowały inne siostry z jej zakonu urszulanek z Mediolanu.

– Zrozumiałam, że nie mogę żyć bez śpiewu. Zrozumiałam, że śpiew to nie tylko technika, ale także wrażliwość, interpretacja, emocje – powiedziała w jednym z wywiadów 25-letnia zakonnica, która po dwuletnim nowicjacie w Brazylii, a następnie złożeniu ślubów w 2012 roku, uczestniczyła także w kursie śpiewu i tańca.

Cristinie poczuła powołanie do życia w zakonie, gdy brała udział w przesłuchaniach do musicalu opartego na biografii świętej Angeli Merici, założycielki urszulanek. Wcześniej mówiła o sobie jako o osobie zbuntowanej i trzymającej się z daleka od religii.

Popularność na całym świecie zapewnił Cristinie występ podczas przesłuchań w ciemno. Wideo z jej wykonaniem „No One” Alicii Keys podbiło Internet (obecnie przekroczyło 50 mln odtworzeń). Gratulacje złożyły jej m.in. sama Alicia Keys i Whoopi Goldberg, która grała tytułową rolę w filmie „Zakonnica w przebraniu”. Komplementy w stronę śpiewającej siostry popłynęły również z Watykanu.

Siostrę Cristinę pochwalił przewodniczący Papieskiej Rady Kultury kardynał Gianfranco Ravasi. Na swoim profilu na Twitterze przytoczył słowa z listu świętego Piotra: „Niech każdy służy innym zgodnie z otrzymanym darem”.

W kolejnych etapach siostra Cristina śpiewała m.in. „Flashdance… What A Feeling” , „Hero” Mariah Carey, „Girls Just Want To Have Fun” Cyndi Lauper, „Livin’ On A Prayer” Bon Jovi i stary włoski przebój „Uno Su Mille”.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł