Big Brother

Amerykański „Big Brother” wreszcie w HD

Julie Chen, prowadząca program Big Brother | fot. CBS

Amerykański „Big Brother” pozostał jedynym emitowanym w prime-time programem w Stanach Zjednoczonych, który nadal nadawany był w niskiej rozdzielczości. Po latach oczekiwań kolejny sezon reality show wreszcie będzie można oglądać w jakości HD.

Julie Chen, prowadząca program Big Brother | fot. CBS
Julie Chen, prowadząca program Big Brother | fot. CBS

Widzowie amerykańskiego „Big Brothera” wreszcie będą mogli oglądać program w jakości HD. Stacja CBS ogłosiła właśnie, że nowy sezon będzie realizowany za pomocą kamer wysokiej rozdzielczości. Przez ostatnie lata „Big Brother” był w Stanach Zjednoczonych ostatnim emitowanym w prime-time formatem telewizyjnym, który wciąż tworzony był w SD.

Wprowadzenie wymaganych zmian zajęło producentom ponad trzy lata. – Decyzja zapadła trzy lata temu. Wprowadzenie zmian było jednak tak kompleksowe, że musiały być one przeprowadzane etapami – mówi producent wykonawczy Rich Meehan. – To nie tylko wymiana kamer. Musieliśmy zmienić wszystko, a nie mogliśmy zrobić nic, co mogłoby zakłócić przebieg realizacji programu – dodaje.

Oprócz wymiany wszystkich kamer twórcy show musieli m.in. opracować i wprowadzić nowy system post-produkcji. Ponadto Dom Wielkiego Brata został opleciony 22 kilometrami kabli HD.

– Każdorazowo mieliśmy tylko 6 miesięcy na wprowadzanie zmian – mówi David Crivelli, jeden z techników. – To było jak transplantacja serca, podczas gdy każdego roku pacjent musiał wypuścić na antenę nowe epizody – dodaje.

– Teraz za pomocą jednej kamery możemy objąć teren od kuchni aż po sypialnię. Dom prezentuje się zupełnie inaczej – opowiada Rich Meehan. – To będzie także wielka zmiana dla osób, które śledzą przekaz na żywo z Domu Wielkiego Brata przez Internet – zapowiada Crivelli.

16 edycja amerykańskiego „Big Brothera” zadebiutuje 25 czerwca. Widowisko, podobnie jak przed rokiem, potrwa o 2 tygodnie dłużej.

Program będzie można oglądać w środy, czwartki i niedziele. W każdy czwartek stacja CBS pokaże odcinki na żywo, podczas których będzie miała miejsce eliminacja uczestników. Finał show odbędzie się w połowie września.

Poprzedni artykułNastępny artykuł