Hell's Kitchen, Kuchenne rewolucje, Top Chef 2

Program Magdy Gessler najpopularniejszym kulinarnym show

Logo programu Kuchenne rewolucje | fot. TVN

Wśród wieczornych programów poświęconych gotowaniu zdecydowanie największą popularnością cieszą się nadawane w TVN „Kuchenne rewolucje” Magdy Gessler. Drugie miejsce zajmują „Ugotowani”.

Logo programu Kuchenne rewolucje | fot. TVN
Logo programu Kuchenne rewolucje | fot. TVN

Z danych Nielsen Audience Measurement za okres od 2 marca do 9 kwietnia wynika, że średnia oglądalność programu „Kuchenne rewolucje 9” wyniosła w tym okresie 2,61 mln widzów, co dało TVN 19,13 proc. udziału w grupie 4+. Dane te dotyczą pięciu odcinków reality show, który emitowany jest w czwartki o godz. 21:30.

Drugą pozycję zajął program „Ugotowani 6” z widownią pierwszych pięciu odcinków na poziomie 2,08 mln osób i udziałem wynoszącym 14,82 proc. Format nadawany jest w TVN w niedziele o godz. 18:00.

Na podium znalazł się też nowy show „Hell’s Kitchen – Piekielna kuchnia”, ale trzeba podkreślić, że Polsat na razie nadał tylko jeden odcinek widowiska. We wtorek, 8 kwietnia obejrzało go średnio 1,7 mln widzów, przy udziale na poziomie 10,63 proc. (program rywalizuje m.in. z serialem „M jak miłość”).

Czwarta lokata należały do drugiej edycji reality show „Top Chef”, emitowanej w Polsacie w środy o godz. 20:35. Sześć odcinków programu zgromadziło przed telewizorami 1,61 mln osób, co przełożyło się na 10,20 proc. udziału w rynku.

W grupie komercyjnej kolejność programów kulinarnych była taka sama. Będące liderem „Kuchenne rewolucje” gromadziły tutaj średnio 1,4 mln widzów, a udział wynosił 23,99 proc. Oglądalność zajmujących drugie miejsce „Ugotowanych” wyniosła 1,01 mln osób, przy udziale na poziomie 18,59 proc. Z kolei pierwszy odcinek „Hell’s Kitchen” w tej grupie miał 970 tys. widzów (15,98 proc. udziału), a „Top Chef 2” – 950 tys. widzów (14,66 proc.).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł