Tylko Muzyka 07

„Tylko Muzyka 7” – odcinek 1: pierwsza relacja z castingu

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

Wczoraj w Polsacie zadebiutowała siódma edycja show „Tylko Muzyka”. Kto przypadł do gustu jurorom i jak w tej roli oceniającego wypadł nowy juror Piotr Rogucki?

Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat
Jury programu Tylko Muzyka | fot. Polsat

We wczorajszym odcinku zobaczyliśmy m.in. urokliwą, wrażliwą 12-latkę (grająca Mozarta na klawiszach Maja Kaszyca), doświadczoną przez życie panią w średnim wieku (śpiewająca „Pamelo żegnaj” Tercetu Egzotycznego), inspirującą się bałkańskim folklorem ekipę Sarakina Balkan Band, hiphopowców z grupy Sachiel, czy ogniście wymiatających metalowców The Sixpounder.

Bohaterką odcinka była 22-letnia Paulina Czapla, która zaprezentowała oszczędną wersję „What’s Up?” 4 Non Blondes. Początek miała tak kiepski, że postanowiła spróbować jeszcze raz od początku. Publiczność zareagowała buczeniem, by za chwilę zgotować młodej wokalistce owację. – Bardzo nieładnie się zachowujecie, nie można tak, nie krzyczcie głupot – powiedział do publiczności w studiu Piotr Rogucki, by potem wychwalać talent Pauliny. – Bardzo ciekawie to ujęłaś w aranżu, jesteś żywą emocją – komplementował Adam Sztaba.

Dla Pauliny nie jest to pierwsza próba podbicia telewizyjnej sceny. Zaczynała już w programie „Od przedszkola do Opola”, w którym zaśpiewała u boku Edyty Górniak. Występowała także w „Szansie na sukces” w odcinku z grupą Coma, na czele której stoi Piotr Rogucki.

Szersza publiczność poznała Paulinę w pierwszej edycji „X Factor” – na castingu zachwyciła porywającą wersją „Stop” Sam Brown, jednak nie przeszła ostrego sita (na tym etapie jurorzy odsiali także m.in. Dawida Podsiadłę czy Kacpra Sikorę – późniejszych laureatów odpowiednio drugiej edycji „X Factor” i czwartej odsłony „Mam Talent”!).

W plotkarskich mediach, podgrzewających atmosferę przed startem nowej edycji „Must be the Music”, mogliśmy przeczytać o konflikcie pomiędzy Piotrem Roguckim a Adamem Sztabą. Panowie posprzeczali się o ocenę występu Kamili Adamiec. 20-latka zaśpiewała „The Other Side” Jasona Derulo, a w jej obronie najmocniej stanął właśnie wokalista Comy. – Ona ma potencjał – przekonywał Sztabę, który ostro oponował. – Lepiej się pobijcie – zaapelowała do kolegów Elżbieta Zapendowska. Kiedy Sztaba ostatecznie wcisnął zielony przycisk „tak”, Rogucki rzucił mu się w ramiona ze słowami „Kocham cię”.

Szansę na awans do półfinału otrzymali również Błażej Papiernik („Jesus He Knows Me” Genesis), Storo („Jumpin’ Jack Flash” The Rolling Stones), My Bike (autorski utwór „Tym jesteś dla mnie”) oraz Natasza Topor i Bez Różu Ani Rusz („Daj mi tę noc” Bolter z wplecionym cytatem z tematu muzycznego ze „Stawki większej niż życie”).

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł