The X Factor

Cheryl Cole dostanie odszkodowanie za wyrzucenie z amerykańskiego „The X Factor”

Cheryl Cole w brytyjskiej edycji The X Factor | fot. ITV

Cheryl Cole dostanie sowite odszkodowanie od producentów amerykańskiej edycji programu „The X Factor”. Wokalistka miała być jurorem w pierwszych dwóch edycjach widowiska, ale wbrew zawartemu kontraktowi posadę powierzono Nicole Scherzinger.

Cheryl Cole w brytyjskiej edycji The X Factor | fot. ITV
Cheryl Cole w brytyjskiej edycji The X Factor | fot. ITV

Cheryl Cole miała być w 2011 roku jurorką w amerykańskiej edycji „The X Factor”. Jednak jej miejsce niespodziewanie zajęła Nicole Scherzinger. Przyczyny usunięcia Cole z programu nie były jasne. Wśród nieoficjalnych doniesień pojawiło się i takie, że powodem pozbycia się piosenkarki był zbyt silny brytyjski akcent, niezrozumiały dla części amerykańskich odbiorców.

Wokalistka nie zamierzała jednak odpuścić takiego traktowania. Producentów programu pozwała na 2,3 mln dolarów. Cole domagała się wypłacenia jej całego honorarium, jakie zgodnie z kontraktem miała otrzymać za pierwszą i drugą edycję show, a także zwrotu poniesionych kosztów: 100 tys. dolarów za ubrania, 25 tys. dolarów za stylistę oraz 15 tys. za hotelowy pokój.

Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, Cheryl Cole i firma producencka Blue Orbit zawarli ugodę, w myśl której wokalistka otrzyma odszkodowanie za zerwanie kontraktu. Ostateczna kwota ugody nie została ujawniona.

Mimo tych niesnasek twórca „The X Factor” Simon Cowell poinformował, że Cheryl, a także on sam pojawią się razem w panelu jurorskim kolejnej brytyjskiej edycji programu.

[Interia.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł