Seriale

„Wawa Non Stop” o nowej porze. TVN liczy na większą oglądalność

Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN

Stacja TVN zdecydowała o zmianie godziny emisji serialu „Wawa Non Stop”. W grudniu produkcja zamieni się miejscami z serialem „Szpital”.

Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN
Bohaterowie serialu Wawa Non Stop | fot. TVN

„Wawa Non Stop”, nadawana jest w dni powszednie o godz. 18:00. Obecnie serial konkuruje z emitowaną w Polsacie „Pierwszą miłością”. W ramówce zimowej, gdy w stacjach zaczną dominować powtórki, oba formaty doczekają się nowych odcinków. Dlatego TVN zdecydowała, że od 2 grudnia „Wawa Non Stop” będzie nadawana o godz. 17:00. Zimą w tym paśmie Polsat będzie emitować powtórki serialu paradokumentalnego „Dlaczego ja?”.

– Konkurowanie dwóch pozycji premierowych ze sobą nie ma sensu, łatwiej nam będzie pozyskać widzów w paśmie, w którym nadawane są powtórki. Liczymy, że dzięki temu „Wawa” poprawi swoje wyniki – mówi Bogdan Czaja, wicedyrektor programowy TVN.

Z kolei o godz. 18:00 TVN emitować będzie serial paradokumentalny „Szpital”, przeniesiony z godz. 17:00 (do 13 grudnia nadawane będą premierowe odcinki, następnie na antenę trafią powtórki).

„Wawa Non Stop” obecna jest w ramówce TVN od 2 września. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w okresie do 25 października średnia oglądalność kształtowała się na poziomie 1,01 mln widzów, przy udziale 9,41 proc. w grupie 4+ i 11,78 proc. w grupie 16-49. TVN w paśmie emisji formatu zanotowała spory spadek widowni względem jesieni 2012 roku. Wpłynęło to na oglądalność emitowanych o godz. 19:00 „Faktów”, które również zaczęły tracić widzów.

– Udział „Wawy” ustabilizował się wokół 11-12 proc. To nie są złe wyniki, ale liczymy na więcej. Widownia produkcji o godz. 17:00 może być nieco mniejsza niż o 18:00, ale udział może być wyższy – mówi Czaja. Zaznacza, że zmiana godziny nadawania „Wawy Non Stop” dotyczy na razie tylko ramówki zimowej. Na razie nie wiadomo w jakim paśmie serial będzie pokazywany wiosną 2014 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł