Top Chef

„Top Chef” oglądało 1,79 mln widzów. Drugi sezon wiosną 2014

Jury programu Top Chef | fot. Polsat

Reality show Polsatu „Top Chef” oglądało średnio 1,79 mln widzów. Stacja w czasie nadawania kulinarnego formatu zajęła trzecie miejsce w rynku i drugie miejsce w grupie komercyjnej.

Jury programu Top Chef | fot. Polsat
Jury programu Top Chef | fot. Polsat

Program „Top Chef” na antenie Polsatu oglądać było można w środy o godz. 20:35, w okresie od 11 września do 27 listopada. Z danych Nielsen Audience Meassurement wynika, że średnia oglądalność pierwszej edycji formatu wyniosła 1,79 mln widzów. Przełożyło się to na 11,94 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 16,36 proc. w grupie komercyjnej.

Największą popularnością cieszył się finał kulinarnego show, który zgromadził 2,09 mln oglądających. Oglądalność pozostałych odcinków nie przekroczyła granicy 2 mln widzów.

Polsat informuje, że program poprawił wyniki stacji względem jesieni 2012 roku i wiosny 2013 roku.

W czasie emisji „Top Chefa” Polsat zajął trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Zdecydowanym liderem była Dwójka, emitująca serial „Na dobre i na złe” oraz filmy fabularne, co przełożyło się na 26,20 proc. udziału. Lepiej od Polsatu wypadła też nadająca filmy i mecze Ligi Mistrzów Jedynka (13,73 proc.). Czwarta pozycja należała do TVN („W11 – Wydział Śledczy” i „Bitwa o dom 2”; 10,74 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej Polsat zajął drugie miejsce, przegrywając z Dwójką. Dalej uplasowały się Jedynka oraz TVN.

Wpływy z reklam przy emisji „Top Chefa” wyniosły 21,93 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Polsat jest zadowolony z oglądalności formatu i wiosną 2014 roku planuje wyemitować drugą edycję show. Do 5 grudnia 2013 roku przyjmowane są zgłoszenia od kandydatów na uczestników.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł