Perfekcyjna pani domu, Surowi rodzice, Tylko Muzyka 05, X Factor 3

„X Factor 3” i „Tylko Muzyka 5” wygrywają z konkurencją. „Perfekcyjna pani domu 3” i „Surowi rodzice 2” z mniejszymi udziałami

Jurorzy programu X Factor | fot. TVN

Za nami kolejny tydzień emisji popularnych programów rozrywkowych. „X Factor 3” i „Tylko Muzyka 5” wygrywają z konkurencyjnymi programami. Z kolei udziały „Perfekcyjnej pani domu 3” i „Surowych rodziców 2” spadają.

Jurorzy programu X Factor | fot. TVN
Jurorzy programu X Factor | fot. TVN

Program „X Factor 3” po trzech odcinkach (emisja w sobotnie wieczory) gromadzi średnio 3,71 mln widzów. To więcej niż nadawany rok wcześniej drugi sezon. W czasie emisji muzycznego formatu TVN wygrywa z konkurencyjnymi stacjami.

Po trzech castingowych odcinkach „X Factor 3” ogląda 3,71 mln widzów, a udział stacji w czasie emisji show wynosi 23,02 proc. w grupie 4+ i 27,15 proc. w komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Program ma o 70 tys. widzów większą oglądalność niż druga odsłona, nadawana w tym samym paśmie rok wcześniej – śledziło ją 3,64 mln osób. Jednak druga edycja reality show miała nieco wyższy udział w rynku – wynosił on odpowiednio 23,15 proc. i 28,74 proc.

W paśmie nadawania muzycznego widowiska TVN jest liderem rynku telewizyjnego, choć liczba widzów „X Factor 3” maleje z odcinka na odcinek.

Tymczasem pierwsze trzy odcinki „Tylko Muzyka 5” (emisja w niedzielne wieczory) oglądało średnio 3,72 mln widzów, przy udziale na poziomie 22,20 proc. wśród wszystkich widzów oraz 26,38 proc. udziału w grupie komercyjnej 16-49. Talent-search show Polsatu – w porównaniu z nadawaną rok temu trzecią odsłoną – stracił 50 tys. oglądających, ale program daje stacji pozycję lidera rynku telewizyjnego.

Polsat w czasie emisji reality show jest liderem rynku telewizyjnego. W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się premierowy odcinek piątej edycji „Tylko Muzyka”, który oglądało 4,08 mln osób. Wówczas show Polsatu nie konkurował jeszcze z hitowym „Ranczem” TVP1.

Pokazywane rok temu pierwsze trzy odcinki „Tylko Muzyka 3” oglądało 3,77 mln osób, czyli o 50 tys. widzów więcej.

Nadawana w TVN „Perfekcyjna pani domu 3” (emisja w poniedziałki o godz. 22:30) po trzech odcinkach gromadzi średnio 1,11 mln widzów, co zapewniło stacji 11,78 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 12,78 proc. w grupie komercyjnej 16-49. TVN w paśmie emisji reality show zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym, przegrywając z Polsatem.

W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek programu, który przyciągnął przed telewizory 1,27 mln osób.

Względem analogicznego okresu ubiegłego roku reality show notuje nieco wyższą widownię, ale ma niższe udziały w rynku telewizyjnym. Wówczas oglądalność TVN wynosiła 1,09 mln osób, co przekładało się odpowiednio na 12,74 proc. oraz 13,36 proc. udziału.

TVN w paśmie emisji „Perfekcyjnej pani domu 3” jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce zajmuje Polsat, który w tym czasie emituje filmy fabularne.

Z kolei reality show „Surowi rodzice 2” (emisja w niedziele o godz. 20:00) po trzech pierwszych odcinkach ogląda 2,22 mln widzów, co przekłada się na na 12,73 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 15,10 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

W porównaniu z pokazywaną rok temu pierwszą odsłoną produkcja ma mniejszą widownię o 670 tys. osób. Wówczas trzy pierwsze odcinki oglądało 2,89 mln widzów, co przełożyło się odpowiednio na 16,58 proc. oraz 21,09 proc. udziału.

TVN w czasie emisji formatu zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. W tym czasie liderem jest TVP1, pokazująca „Pogodę”, serial „Nad rozlewiskiem” oraz „Ranczo”, co daje jej 28,22 proc. udziału. Drugie miejsce należy do Polsatu („Tylko muzyka 5”; 17,12 proc.).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł