Perfekcyjna pani domu

Drugą edycję „Perfekcyjnej pani domu” oglądało 1,3 mln widzów

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. Cezary Piwowarski, TVN

Znamy wyniki oglądalności drugiego sezonu programu „Perfekcyjna pani domu”. Widowisko oglądało w TVN średnio 1,31 mln widzów, a stacja w paśmie emisji reality show zajęła drugie miejsce, minimalnie przegrywając z Polsatem.

Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. Cezary Piwowarski, TVN
Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu | fot. Cezary Piwowarski, TVN

Prowadzony przez Małgorzatę Rozenek program zapewnił TVN 16,02 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 18,90 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Format można było oglądać w okresie od 3 września do 19 listopada, w poniedziałki o godz. 22:30. Najwięcej widzów zanotował ostatni odcinek, który zgromadził 1,59 mln oglądających.

TVN w paśmie emisji „Perfekcyjnej pani domu” uzyskała podobne wyniki oglądalności jak w analogicznym okresie 2011 roku – wówczas stację śledziło 1,30 mln widzów, przy udziale wynoszącym 16,07 proc. w grupie 4+. Udział w grupie komercyjnej był jednak niższy i wynosił 17,61 proc.

Druga edycja „Perfekcyjnej pani domu” w swoim czasie antenowym dała TVN pozycję wicelidera rynku telewizyjnego. Przed TVN uplasował się Polsat, który w tym czasie emitował filmy fabularne, a jego udział wyniósł 16,41 proc. Z kolei za TVN znalazła się TVP2 („Tomasz Lis na żywo” i filmy fabularne – 11,42 proc.) oraz TVP1 (dokumenty z cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem” oraz seriale fabularne – 7,02 proc.). Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

Wpływy z reklam pokazanych przy 12 odcinkach formatu „Perfekcyjna pani domu” wyniosły 18,8 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Przypomnijmy, że pierwsza edycja programu emitowana była wiosną 2011 roku na antenie TVN Style. Oglądało ją średnio 155 tys. widzów, co przełożyło się odpowiednio na 1,73 proc. oraz 2,50 proc. udziału. Dane te dotyczą odcinków premierowych, nadawanych w kobiecym kanale w niedziele o godz. 10:45.

Trzeci sezon reality show trafi na antenę TVN wiosną 2013 roku. Producentem wykonawczym formatu jest Golden Media Polska.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł