The Voice of Poland

Jarosław Kaczyński o „Nergalu”: „To niszczenie naszej cywilizacji”

Jarosław Kaczyński | fot. GAZETA

Mylił się ten, kto sądził, że sprawa dotycząca zatrudnienia „Nergala” w programie TVP2 ma się ku końcowi. Kampania wyborcza trwa w najlepsze, a głos w kwestii Adama Darskiego zabrał właśnie… Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński | fot. GAZETA
Jarosław Kaczyński | fot. GAZETA

Na zorganizowanej w Częstochowie konferencji prasowej Jarosław Kaczyński ogłosił, że wiara i chrześcijaństwo stały się celem ataków „wpływowej grupy”. Prezes PiS wymienił tutaj „Nergala”, Palikota i lobby homoseksualne.

– Mamy dzisiaj do czynienia z pewną szczególną sytuacją. Mianowicie pewna niewielka, ale bardzo wpływowa grupa, przeprowadza najpotężniejszy w ciągu 22 lat atak na te fundamentalne wartości. Profanowany jest krzyż, można zobaczyć w znanych tygodnikach polityka, który jest rozpostarty na krzyżu. Mamy do czynienia z coraz intensywniej widoczną propagandą małżeństw homoseksualnych, a nawet adopcji dzieci przez takie małżeństwa – powiedział Kaczyński.

– Mamy już do czynienia z czymś naprawdę w życiu publicznym zupełnie nowym, a mianowicie z propagandą satanizmu. Przedstawiciel tego ruchu ma być dziś ważnym człowiekiem w telewizji publicznej. Jest więc wielkie zagrożenie. To niszczenie naszej cywilizacji. My się temu przeciwstawimy. My będziemy bronić polskich wartości, których podstawa to wiara – dodał.

– Zarówno ja jak i moja formacja zdajemy sobie sprawę z tego, że kwestia obrony wartości to kwestia obrony naszej tradycji, ale także naszych szans na nowoczesność, bo bez porządku nie ma rozwoju. To także w Polsce jest kwestia obrony wolności słowa, wolności przekonań. Nikt z tego powodu, że ma przekonania, które w Polsce są powszechne nie może być prześladowany, usuwany, naznaczany. A dzisiaj tak się dzieje w wielu sferach życia publicznego – stwierdził Kaczyński.

– My się temu przeciwstawimy. My będziemy bronić polskich wartości, których podstawa to wiara. Będziemy ich bronić też w imię czegoś ważnego w całej kulturze europejskiej. Benedykt XVI powiedział niedawno, że źródła praw człowieka są chrześcijańskie. Ci, którzy dziś chcą niszczyć chrześcijaństwo, niszczą to, co ukształtowało naszą cywilizację. Wszyscy, wierzący, czy niewierzący muszą przyznać, że to jest cywilizacja najbardziej przyjazna człowiekowi ze wszystkich, które do tej pory istniały – podsumował.

Poprzedni artykułNastępny artykuł