Dobrusia i Tomek: publiczne pranie brudów?

Relacje pomiędzy Dobrusią Henner (znaną z programów „Bar 2”, „Bar 4: Złoto dla Zuchwałych” oraz „9 Niezwykłych Tygodni”), a jej byłem mężem Tomkiem sięgnęły dna. O ich rozwodzie było można przeczytać w marcu tego roku w serwisie „Big Brother Show!” oraz śledząc wypowiedzi, jakie Dobrusia umieściła na swoim własnym forum dyskusyjnym. Czytaj

Dobrusia rozstała się z mężem

Dobrosława Henner (znana z programów „Bar 2”, „Bar 4: Złoto dla Zuchwałych” oraz „9 niezwykłych tygodni”) kilka miesięcy temu rozwiodła się ze swoim mężem. O tym wydarzeniu można przeczytać odwiedzając prywatne forum internetowe Dobrusi. „Obecnie wróciłam do Wrocławia. Zaczęłam nowe życie z dziećmi przy chwilowej mieszkalnej pomocy mojego niezmordowanego tatusia. Jestem po rozwodzie i jak się okazało z czasem – na moje szczęście. Mój były mąż na dniach oczekuje kolejnego dziecka z jakąś panną z Paczkowa, która nie mogąc przekonać wszystkich, że jest 'fajna’, nie tracąc czasu wzięła go na dziecko. Panna mojego ex okazała się nie tyle naiwna i zakochana, co potworem… chyba w każdej dziedzinie. Niesamowita opowieść, aż nie chce się wierzyć, że prawdziwa. I zdaję sobie sprawę, że spotka mnie jeszcze dużo obrzydliwych niespodzianek za sprawą tej osoby. Nie jest mnie w stanie chyba już niczym zaskoczyć” – pisała w połowie stycznia Dobrusia. „Ja zaczynam nowe życie z dziećmi. Mam nadzieję, że dam sobie ze wszystkim radę. Ze względu na nie, odłożę na jakiś czas ambicje zawodowe, aż wszyscy przyzwyczaimy się do nowej sytuacji. Na pewno nie zrezygnuję ze studiów, choć obecna sytuacja pewnie zmusi mnie, by je też zawiesić na krótki czas” – pisze Dobrusia.

[www.capturedmoment.net/sqo]

Oglądalność „9 niezwykłych tygodni”

W poniedziałek, 9 czerwca zakończył się reality show „9 niezwykłych tygodni”. Zwycięstwo przypadło rodzinie Morańskich. Na ich koncie znalazło się 275 tysięcy złotych. Program określany „serialem nowej generacji” nie cieszył się popularnością wśród widzów. Według danych AGB Polska „9 niezwykłych tygodni” oglądał średnio 1 milion i 526 tysięcy widzów przy udziale w rynku 11,32%. Wpływy z reklam na podstawie oficjalnych cenników wyniosły 26 milionów złotych. 58% widowni programu stanowiły kobiety, zaś 42% mężczyźni. Program cieszył się zainteresowaniem wśród widzów w różnym przedziale wiekowym, z wykształceniem podstawowym – 56% i średnim – 25%.

Finał „9 niezwykłych tygodni”

W poniedziałek, 9 czerwca miał miejsce finał programu „9 niezwykłych tygodni”. O wygraną walczyły rodziny Morańskich i Hennerów z przyjaciółką Narine. Zwycięstwo przypadło Morańskim, którzy uzyskali 62% poparcie widzów. Na ich przeciwników głosowało 38% publiczności. W finałowym starciu Ewa, Mirek i Kasia wygrali 100 tysięcy złotych i tym samym na ich koncie znalazło się 275 tysięcy złotych. W sumie Morańscy wygrali osiem razy, a rodzina Hennerów z przyjaciółką Narine raz – wygrali 45 tysięcy złotych. Pojawili się w serialu 8 maja, zastępując rodzinę Iwanowskich, która nie wygrała ani razu. Morańscy na pytanie, co zrobią z wygraną odpowiedzieli, że najpierw odpoczną, wyjadą na wakacje, a po powrocie zaczną budowę domu.

W poniedziałek finał „9 niezwykłych tygodni”

To już ostatnia szansa na zdobycie przez rodziny Morańskich i Hennerów sympatii telewidzów i wielkiej, finałowej wygranej. Od tego, jak bohaterowie zachowywali się podczas trwania reality show, bardzo wiele będzie zależało. Już w poniedziałek, 9 czerwca o godzinie 20:10 rozpocznie się finał podczas którego poznamy zwycięzców. Jak co tydzień Morańscy i Hennerowie będą mieli szansę na wypowiedzenie swojego zdania i wytłumaczenie zachowania w czasie poszczególnych prowokacji i zadań. Zwycięstwo już siedem razy przypadło rodzinie Morańskich – zgromadzili na swoim koncie 175 tysięcy złotych. Rodzina Hennerów z przyjaciółką Narine wygrała tylko raz – wygrali 45 tysięcy złotych. Pojawili się w serialu 8 maja, zastępując rodzinę Iwanowskich. W poniedziałek poznamy ostatecznych zwycięzców „9 niezwykłych tygodni”.

Rozmowa z Małgorzatą Potocką

Po trzech latach bezrobocia Małgorzata Potocka wróciła na ekran. Zastąpiła Janusza Weissa w „9 niezwykłych tygodniach”. TVN, który zaproponował jej udział w jednym z programów, nie mógł jej darować pojawienia się w Polsacie i wycofał propozycję. – Ostatnio był trochę słabszy okres. Nie udało mi się zrealizować kolejnego serialu – mówi Potocka. Przez trzy lata w ogóle nie pracowałam. I to na pewno nie dodało mi sił. Teraz zaczęło się trochę dziać. Gram w „Plebani”, prowadzę „9 niezwykłych tygodni”, realizuję film o niezwykłym człowieku, który 40 lat życia poświęcił ratowaniu dzieł sztuki na Ukrainie. Wiem, że to nie będzie komercyjny film, ale cieszę się, że w końcu robię coś w 100 procentach własnego, a nie na zamówienie – dodaje. Potocka jest szczęśliwa, że w jej zawodowym życiu znów zaczęło się dziać coś ciekawego. Czytaj

„Bar” w „9 niezwykłych tygodniach”?

Od czwartku, 8 maja widzowie reality show „9 niezwykłych tygodni” mogą oglądać zmagania i rywalizację rodzin: Morańskich i Hennerów. Tomek i Dobrusia Hennerowie oraz ich dzieci Kasia i Olek zastąpili rodzinę Iwanowskich w kolejnych odcinkach serialu. Dobrusię znają ci, którzy oglądali drugą edycję „Baru”. Dotarła ona do finału, ale przegrała z Ericiem Alirą. Od początku trwania „9 niezwykłych tygodni” (przez 4 tygodnie) zwyciężała rodzina Morańskich. Być może teraz ulegnie to zmianie.

Polsat zaniepokojony słabymi wynikami oglądalności najnowszego reality show, stara się ratować sytuację na wszelkie możliwe sposoby. Najpierw miała miejsce zmiana prowadzącego, później nowe godziny emisji programu, a teraz eksmisja połowy jego uczestników. Czas pokaże, czy przyniesie to zamierzony efekt.

Janusz Weiss o swoim odejściu

Janusz Weiss miał prowadzić czwartkowy program studyjny „Dziewięć niezwykłych tygodni” z udziałem publiczności i komentować wydarzenia w pozostałych odcinkach z tzw. offu. Jednocześnie Polsat podpisał umowę o współpracy przy programie z RMF FM. – Dzień przed nagraniem pierwszego programu przeglądam scenariusz, a tam napisano, że prowadzący łączy się z reporterem RMF FM – mówi Weiss. Wtedy zapowiedział, że w związku z tym nie weźmie udziału w nagraniu. Producent programu Waldemar Dziki przekonał go jednak, że nie zdąży w ciągu jednego dnia znaleźć następcy. Weiss zgodził się na nagranie, w scenach próbnych wystąpił jednak w koszulce Radia Zet. – Powiedziałem, że jeśli Polsat mógł zawrzeć niezależną umowę z RMF-em, ja zawarłem niezależną umowę na promowanie Radia Zet – mówi Weiss. – Efekt był taki, że choć później nagraliśmy normalny program, dla bezpieczeństwa zrezygnowano ze scen na żywo. – Być może miało to na celu pozbycie się mnie z programu – komentuje Janusz Weiss. Jego miejsce zajęła Małgorzata Potocka.

[Presserwis]

Zmiany w „9 niezwykłych tygodniach”

Od czwartku, 17 kwietnia nastąpiły zmiany w programie „9 niezwykłych tygodni”. Spotkania w studiu „Kontakt” prowadzi od tej pory Małgorzata Potocka. Znana aktorka urodziła się w 1958 roku. Ukończyła PWSFTViT w Łodzi, a także Wydział Reżyserii. Jej dodatkowe umiejętności to taniec nowoczesny, taniec klasyczny, jazda na nartach, jazda konna i pływanie. Swoją karierę aktorską rozpoczęła jeszcze zanim dostała się na studia aktorskie. Małgorzata Potocka zastąpiła w „9 niezwykłych tygodniach” Janusza Weissa, który z powodu kontraktu z Radiem Zet nie mógł już prowadzić programu w sytuacji, gdy partnerem medialnym „9 niezwykłych tygodni” zostało Radio RMF-FM. Ale to nie jedyna zmiana. Reality show będzie teraz emitowany o nowych porach – w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty.