Tontine Massacre: reality show, którego nie chcesz zobaczyć | Foto: tontinemassacre.com

Śmierć w reality show: widzowie poznają prawdę

W 2007 roku ogłoszono casting do nowego reality show. Grupa śmiałków wyruszyła na nieznaną wyspę, by rywalizować o największą wygraną w historii telewizji – 10 milionów dolarów. W programie, którego producentem był uczestnik Survivor Rob Mariano, uczestnicy musieli zrzec się swoich praw do bezpieczeństwa. Podczas realizacji show jeden z zawodników został brutalnie zamordowany, a widowiska nigdy nie wyemitowano. Niebawem wszyscy będą mogli dowiedzieć się, co naprawdę wydarzyło się na wyspie. Czytaj

Robin Williams nie zagra Susan Boyle

Robin Williams zdementował pogłoski, jakoby miał zagrać szkocką śpiewaczkę Susan Boyle w filmie o jej życiu.

Brytyjska prasa doniosła na początku tygodnia, że znany komik jest wielkim fanem Boyle i przygotowuje się do zagrania w filmie o jej sensacyjnym występie w programie „Britain’s Got Talent”. Plotkę natychmiast podchwyciły polskie tabloidy, jednak Williams stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom zapewniając, że nie jest kandydatem do roli Boyle.

Jerzy Gruza nakręci film o Joli Rutowicz?

Jerzy Gruza – reżyser slynnego „Czterdziestolatka”, który popełnił również takie filmy jak „Gulczas – a jak myślisz” oraz „Yyyreek – Kosmiczna Nominacja”, zamierza nakręcić film o Joli Rutowicz.

„Jolanta Rutowicz to zjawisko, jakiego u nas jeszcze nie było” – twierdzi reżyser. Jak mówi, właśnie zaczyna się brać za pisanie scenariusza do filmu. „Zabieram się za pisanie scenariusza, boję się tylko że ubiegnie mnie Krzysztof Zanussi. Ludziom w Polsce brakuje dystansu. Mam nadzieję, że po latach wreszcie dorośliśmy do takich filmów” – mówi w Gruza w rozmowie z „Faktem”.

„Dorośliśmy? Do czegoś takiego można ewentualnie zniżać poziom, a nie dorastać” – kwituje plotkarska witryna Ukaraj.pl.

„Dead Set” – rozpoczęła się emisja serialu grozy

W poniedziałek, w Wielkiej Brytanii rozpoczęła się emisja nowego serialu grozy, którego fabuła toczy się w czasie trwania emisji reality show „Big Brother”.

W serialu „Dead Set” zmarli powracają do życia i atakują kolejnych ludzi, roznosząc infekcję w zastraszającym tempie. Zastępy zombie plądrują kraj, a jedynymi nieświadomymi zagrożenia osobami są uczestnicy widowiska „Big Brother”. Jedynym miejscem do którego nie dotarła jeszcze zaraza, okazuje się odcięty od świata Dom Wielkiego Brata. Bezpieczeństwo uczestników nie trwa jednak długo. Wkrótce mieszkańcy Domu muszą stanąć twarzą w twarz z zagrożeniem i walczyć o przetrwanie. Czytaj

Motyw „Big Brothera” w filmie

Elizabeth Banks zagra u boku Paula Rudda i Seanna Williama Scotta w komedii Davida Waina, wcześniej znanej pod tytułami „Little Big Men” i „Big Brothers”.

Film opowie o perypetiach dwóch przedstawicieli handlowych firmy piwowarskiej. Panowie wiodą beztroskie życie do czasu, kiedy zmuszeni są stanąć przed obliczem sądu. W ramach kary bohaterowie zobowiązani są wziąć udział w programie „Big Brother”. Czytaj

Simon Cowell wyprodukuje film o bohaterach reality show

Simon Cowell – znany z roli jurora w „American Idol”, zamierza wyprodukować film muzyczny „Star Struck”, który ma być opowieścią o 10 uczestnikach reality show. Obraz ukaże kulisy telewizyjnego konkursu talentów w stylu „Idola” i „X Factor”. „Historia ukazana zostanie z punktu widzenia dziesięciorga uczestników” – tłumaczy Cowell.

„Ten film będzie muzyczną wersją Rocky’ego” – dodaje. Aby nadać projektowi autentyczności, aktorzy wyłonieni zostaną na drodze otwartych przesłuchań – podobnie jak w przypadku „Idola”. W jury zasiądzie nikt inny, jak sam Simon Cowell. Scenariusz napisze Jonathan Harvey. Premiera obrazu planowana jest na lato 2008 roku.

[Onet.pl / Megafon]

„The Condemned” trafił do amerykańskich kin

Od 27 kwietnia w kinach w USA można oglądać nowy film, którego bohaterowie biorą udział w dramatycznym, więziennym reality show.

Film „The Condemned” przedstawia losy Joe’go Conrada, który jest rezydentem jednego ze skorumpowanych więzień, gdzieś w Ameryce Środkowej. Mężczyzna oczekuje na wyrok śmierci. Tymczasem pewien bogaty producent postanawia wykorzystać go w swoim najnowszym projekcie: pojedynku telewizyjnym, rozgrywającym się na odludnej wyspie. Udział w morderczym show ma wziąć 10 uczestników – skazańców z całego świata. W programie obowiązuje jedyna reguła – przeżyć ma tylko jeden z nich, a nagrodą dla zwycięzcy będzie wolność.

Scenariusz do filmu napisali Scott Wiper, Rob Hedden i Rob Hedden, a wyreżyserował go Scott Wiper. W filmie grają między innymi: Steve Austin, Vinnie Jones, Rick Hoffman i Robert Mammone.