The Amazing Race 29

Finał „The Amazing Race 29”. Kto wygrał?

Phile Keoghan | fot. CBS

W USA zakończyła się 29 edycja „The Amazing Race”. W nowym sezonie show – po raz pierwszy w historii – udział wzięły wyłącznie nieznane sobie osoby. Kto wygrał?

W programie wystąpiło łącznie 11 dwuosobowych zespołów, których członkowie nigdy się nie poznali. Gracze zostali dobrani w pary tuż przed rozpoczęciem wyścigu.

Motyw z zaproszeniem do udziału w programie osób, które nigdy wcześniej się nie poznały zastosowano poprzednio w 26 edycji reality show, emitowanej wiosną 2015 roku. Wówczas jednak nie wszyscy uczestnicy byli nieznajomymi.

Realizacja „The Amazing Race 29” miała miejsce w czerwcu i lipcu 2016 roku. Uczestnicy rozpoczęli swój wyścig w Los Angeles, a drużyny w swojej podróży dotarły m.in. do Brazylii, Tanzanii, Norwegii, Włoch, Grecji i Wietnamu. Łącznie zawodnicy odwiedzili 5 kontynentów, 9 krajów, 17 miast i pokonali trasę 58 tys. km.

Program emitowano od 30 marca do 1 czerwca. W wielkim finale zwycięzcami show i zdobywcami miliona dolarów zostali Brooke Camhi i Scott Flanary. Na drugim miejscu uplasowali się Tara Carr i Joey Covino, zaś na trzecim – London Kaye i Logan Bauer.

Wiadomo już, że stacja CBS pokaże 30 edycję formatu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł