The Brain

„The Brain. Genialny umysł” ogląda 2,1 mln widzów

Logo programu "The Brain"

Nowy show „The Brain. Genialny umysł” ogląda średnio 2,13 mln osób – o 620 tys. widzów więcej, niż piątą edycję „Hell’s Kitchen”, pokazywaną rok temu. Polsat w czasie nadawania programu jest wiceliderem rynku telewizyjnego.

Talent show „The Brain. Genialny umysł” można oglądać w Polsacie we wtorki o godz. 20:05, począwszy od 7 marca. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność produkcji wyniosła 2,13 mln widzów. Przełożyło się to na 13,11 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,46 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,23 proc. w grupie 16-59.

Do tej pory największą widownię, wynoszącą 2,55 mln oglądających, zgromadził pierwszy odcinek programu. Drugi śledziło 1,94 mln osób, a trzeci – 1,90 mln.

Dla porównania, piątą edycję reality show „Hell’s Kitchen”, pokazywaną rok temu w tym samym paśmie, oglądało po trzech pierwszych odcinkach średnio 1,51 mln osób, co przełożyło się na 9,41 proc. udziału w grupie 4+ i 14,87 proc. w grupie 16-49. Oznacza to, że „The Brain” podnosi widownię swojego pasma o 620 tys. widzów.

Polsat w czasie emisji „The Brain” zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka, emitująca gł. hitowe seriale „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co przekłada się na 28,25 proc. udziału. Trzecia jest TVN („Na Wspólnej”, „Milionerzy” i początek reality show „Agent: Gwiazdy 2”; 10,36 proc. udziału), a gorzej od Polsatu wypada TVP1 (gł. „Sport”, „Pogoda”, „El Príncipe – dzielnica zła” i „Rozdarte serca”; 5,22 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

– „The Brain. Genialny umysł” to program, który wprowadził nową specyfikę do polskiej telewizji – pokazuje zwykłych ludzi o niezwykłych umiejętnościach – mówi yszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska. – Wprowadzenie nowości zawsze wiąże się z procesem „przyzwyczajania” widza, badania rynku. Po pierwszym odcinku, który miał fenomenalny odbiór, jesteśmy zadowoleni z oglądalności kolejnych. Formułuje się stała widownia ludzi zainteresowanych rozrywką na wysokim poziomie. Każdy kolejny odcinek będzie jeszcze bardziej nasycony wyzwaniami z którymi potrafią sobie poradzić tylko nieliczni. Ten program szuka i pokazuje polskich geniuszy – dodaje.

Format pochodzi z katalogu Endemol Shine Group. Jego reżyserem z ramienia Endemolu jest Michał Brożonowicz.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł