Survivor 35: Heroes v Healers v Hustlers, Survivor 36: Ghost Island, The Amazing Race 30

„Survivor” z zamówieniem na 35 i 36 sezon. Nieznane losy „The Amazing Race”

Jess Probst | fot. CBS

Stacja CBS złożyła zamówienia na kolejne sezony popularnych programów. Wśród nich znalazł się m.in. reality show „Survivor”, który doczeka się 35 i 36 edycji. Nieznane z kolei są losy programu „The Amazing Race”, którego produkcja może zakończyć się na 29 sezonie.

Amerykański kanał CBS oficjalnie ogłosił, że w sezonie telewizyjnym 2017/2018 pokaże dwie kolejne edycje „Survivor”. Jesienią tego roku stacja wyemituje 35 edycję widowiska, a wiosną przyszłego roku – 36 odsłonę show.

Stacja nie podała jednak żadnych informacji m.in. na temat kolejnych edycji programu „The Amazing Race”. Mimo że producenci zakończyli już castingi do 30 edycji, okazuje się, że program może nigdy nie powstać. Według początkowych zapewnień, zdjęcia miały ruszyć między październikiem 2016 roku i styczniem 2017 roku. W kuluarach zaczęto wówczas mówić, że 30 sezon ma stanowić ostatnią, finałową edycję show. Pojawiły się nawet pogłoski, że w programie wezmą udział wyłącznie powracający uczestnicy, a sezon stanowiły pożegnalną edycję „All Stars”.

W chwili obecnej losy programu pozostają pod znakiem zapytania. Mimo to prowadzący „The Amazing Race” Phil Keoghan optymistycznie spogląda na przyszłość reality show. – To dla nas szansa, by trafić do nowego wieczornego pasma. I jest to pasmo ważne dla stacji – mówi.

Jednocześnie okazuje się, że decydujące dla przyszłości widowiska okażą się wyniki oglądalności 29 edycji formatu, która będzie miała swoją premierę w przyszły czwartek. – Ludzie pytają mnie: „Czy będzie 30 sezon?”. Odpowiadam im: jeśli widzowie dopiszą i będą oglądać program… wówczas wrócimy! – dodaje Keoghan, mimochodem potwierdzając, że losy programu wiszą na włosku.

Wśród programów, których przyszłość pozostaje niejasna, znalazły się również widowiska „Undercover Boss” („Kryptonim Szef”) oraz „Hunted”.

Stacja CBS w swoim komunikacie dodaje jednak, że informacja o zamówieniach nowych sezonów innych popularnych formatów zostanie podana w późniejszym czasie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł