Big Brother

Kanada: ruszyła emisja 5 edycji „Big Brothera” z udziałem All-Starsów

Uczestnicy "Big Brother Canada 5" | fot. Global

W środę, 15 marca ruszyła emisja 5 sezonu kanadyjskiego „Big Brothera”. Tym razem w show biorą udział nowi uczestnicy oraz All-Starsi, czyli byli mieszkańcy Domu Wielkiego Brata. Kogo można zobaczyć w programie?

W „Big Brother Canada 5” bierze udział 16 uczestników. Wśród mieszkańców znalazło się 8 nowych graczy, a także 8 powracających uczestników.

Wśród nowych uczestników znaleźli się:
– Andre „Dre” Gwenaelle
– Demetres Giannitsos
– Dillon Carman
– Emily Hawkin
– Jackie McCurrach
– Karen Singbeil
– Mark Chrysler
– William Laprise Desbiens

Wśród powracających uczestników znaleźli się:
– Bruno Ielo (uczestnik „Big Brother Canada 3”)
– Cassandra Shahinfar (uczestniczka „Big Brother Canada 4”, zdobywczyni 4 miejsca)
– Dallas Cormier (uczestnik „Big Brother Canada 4”)
– Gary Levy (uczestnik „Big Brother Canada”, zdobywca 2 miejsca)
– Ika Wong (uczestniczka „Big Brother Canada 2”)
– Kevin Martin (uczestnik „Big Brother Canada 3”)
– Neda Kalantar (uczestniczka „Big Brother Canada 2”, zdobywczyni 3 miejsca)
– Sindy Nguyen (uczestniczka „Big Brother Canada 3”)

Dodajmy, że zawodnicy – tak jak w wersji amerykańskiej – mogą zawierać sojusze i zmawiać się co do nominacji, by pozbyć się z programu najbardziej groźnych rywali. W każdym tygodniu odbędą się konkurencje o tytuł Głowy Domu i o Veto. Głowa Domu zyska prawo do nominacji dwóch uczestników. Z kolei zdobywca Veta będzie zdobędzie szansę ułaskawienia jednej z osób (lub siebie) i tym samym zapobiegnięcia potencjalnej eliminacji. O tym, kto opuści Dom Wielkiego Brata zdecydują wszyscy mieszkańcy w anonimowym głosowaniu w Pokoju Zwierzeń.

Zwycięzca „Big Brother Canada 5” (wyłoniony przez jury, czyli ostatnich wyeliminowanych graczy) otrzyma 100 tys. dolarów kanadyjskich, tegoroczny samochód Toyota 86 oraz 30 tys. dolarów kanadyjskich na wyposażenie mieszkania w sieci handlowej The Brick.

Reality show można oglądać trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i czwartki na antenie kanału Global. Program prowadzi Arisa Cox.

Widowisko produkuje Endemol USA oraz Insight Productions.

Przypomnijmy, że w latach 2003-2009 w Kanadzie było można oglądać sześć edycji „Loft Story” („Historia z poddasza”), programu stanowiącego jedną z wariacji „Big Brothera”, w której uczestnicy łączą się w pary i rywalizują o zwycięstwo i nagrodę główną (zazwyczaj jest to własny dom). Później, w roku 2010, wyemitowano jeden sezon lokalnej edycji „Big Brothera”, stanowiącego w Kanadzie siódmą wersję show realizowaną na franczyzie „Wielkiego Brata”. Widowisko było oparte na amerykańskich zasadach, aczkolwiek nieco zmodyfikowanych. Program nie był jednak realizowany dla całej Kanady, a miał wymiar czysto lokalny – było go można oglądać jedynie w Quebec, na prowincji Kanady.

Poprzedni artykułNastępny artykuł