Milionerzy

TVN, TVP i Polsat zainteresowane reaktywacją „Milionerów”

Hubert Urbański w programie "Milionerzy" | fot. TVN

Aż trzech polskich nadawców jest zainteresowanych emisją nowego sezonu teleturnieju „Milionerzy”. Byłaby to już druga reaktywacja formatu. Wcześniej show było można oglądać w latach 1999-2003 oraz 2008-2010 na antenie TVN.

Firma Jake Vision, której właścicielem jest Jan Kępiński, jest w posiadaniu licencji na produkcję nowej polskiej edycji brytyjskiego formatu „Who Wants to Be a Millionaire?”. Nie wiadomo jeszcze, która z polskich stacji pokaże nową wersję widowiska.

Realizacją nowej edycji „Milionerów” zainteresowani są wszyscy główni nadawcy: Telewizja Polska, Polsat i TVN. Obecnie Jake Vision prowadzi zaawansowane rozmowy z TVN. – Trwają negocjacje – mówi osoba powiązana ze stacją. Możliwe, że format powróci na antenę już w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że „Milionerzy” mieli swój debiut w 1999 roku w TVN. Wówczas Jan Kępiński był reżyserem programu. Format był emitowany do 2003 roku. W latach 2008-2010 stacja TVN zdecydowała reaktywować show, jednak emisja została anulowana po tym, jak prowadzący Hubert Urbański zdecydował przejść do Telewizji Polskiej (w 2011 roku Urbański został prowadzącym „The Voice of Poland” w TVP2).

– Rezygnując z emisji „Milionerów”, rozważaliśmy powrót tego programu, ale romans Huberta Urbańskiego z Dwójką chyba już ostatecznie przekreśla te plany. Chociaż… ostatnie trzy lata to było drugie życie Milionerów w TVN, może kiedyś będzie trzecie – powiedział wówczas Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Hubert Urbański ponownie rozważany jest jako gospodarz programu „Milionerzy” i otrzymał od producenta propozycję współpracy. Urbański odmówił jednak udzielenia komentarza w tej sprawie. – Nie komentuję tych informacji – powiedział.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł