Big Brother

„Big Brother: Over The Top”: widzowie wybiorą zwycięzcę w głosowaniu

Julie Chen, prowadząca program Big Brother | fot. CBS

Znamy nowe szczegóły wirtualnej edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Jedną z najbardziej zaskakujących informacji jest fakt, że zwycięzcę show wybiorą widzowie w wyniku głosowania. Dotychczas zwycięzców amerykańskich edycji programu wybierało kilkuosobowe jury, w skład którego wchodzili wyeliminowani wcześniej uczestnicy.

Amerykański „Big Brother” powróci z nową edycją jeszcze w tym miesiącu. Nowy sezon nosić będzie tytuł „Big Brother: Over The Top” i będzie dostępny wyłącznie w streamingu, za pośrednictwem platformy CBS All Access. Zwrot „Over the top” bezpośrednio odnosi się do programów, które dystrybuowane są wyłącznie przez Internet.

W programie wezmą udział nowi uczestnicy i jeden powracający gracz. Subskrybenci CBS All Access uzyskają możliwość wyboru jednej osoby, która powróci do Domu Wielkiego Brata. Subskrybenci będą mogli oddawać swój głos na Jozea Floresa (brał udział w „Big Brother 18”) lub Jasona Roya (brał udział w „Big Brother 17”). Osoba, która zdobędzie najwięcej głosów, będzie mogła wziąć udział w „Big Brother: Over The Top”.

Cyfrowa edycja „Big Brothera” potrwa 10 tygodni (ok. 70 dni) i zadebiutuje 28 września. Wszystkie najważniejsze wydarzenia (takie jak konkurencje, nominacje czy ceremonie Veto) będzie można śledzić na żywo i będą one dostępne wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej.

Od poniedziałku do wtorku i od czwartku do piątku będzie można oglądać skróty z wydarzeń z poszczególnych dni. Dodatkowo w każdy wtorek i piątek będzie można oglądać wypowiedzi uczestników udzielane na żywo w Pokoju Zwierzeń.

W każdą sobotę widzowie zobaczą na żywo konkurencję Have Not, a w sobotę i niedzielę – tzw. Safety Ceremony. Również w niedziele transmitowane będą na żywo Ceremonie Nominacji, w poniedziałki – konkurencje Veto, zaś we wtorki – spotkania Veto, podczas których Veto będzie mogło zostać użyte.

W środy będzie udostępniany jeden odcinek programu. Zaraz po nim transmitowany będzie program na żywo, prowadzony przez Julie Chen, podczas którego jeden z uczestników zostanie wyeliminowany. Tuż po eliminacji będzie można jeszcze zobaczyć konkurencję, podczas której wyłoniona zostanie nowa osoba pełniącą funkcję Głowy Domu.

W każdy czwartek będzie można oglądać również dwa oddzielne segmenty, podczas których prowadząca Julie Chen będzie rozmawiać z uczestnikami programu, a także z wyeliminowanym dzień wcześniej uczestnikiem.

Dla zwycięzcy show przewidziano nagrodę w wysokości 250 tys. dolarów – jest to nagroda o połowę mniejsza od tej, jaką otrzymują zwycięzcy regularnych edycji formatu w Stanach Zjednoczonych. Zwycięzca zostanie wybrany przez subskrybentów CBS All Access za sprawą głosowania.

Program wyprodukują Fly on the Wall Entertainment wraz z Endemol Shine North America. Nad show pieczę sprawować będzie ta sama ekipa, która przygotowuje letnie edycje show – Allison Grodner i Rich Meehan. Jak zapewnia CBS, dotychczasowa prowadząca Julie Chen nadal ma być częścią programu.

Obecny plan zakłada, że w ciągu roku będzie można obejrzeć dwa sezony amerykańskiego „Big Brothera”. Jeden sezon będzie emitowany latem na antenie kanału CBS, a drugi – jesienią, wyłącznie na platformie CBS All Access.

Poprzedni artykułNastępny artykuł