Big Brother

USA: finał 18 edycji „Big Brothera”. Kto wygrał?

Uczestnicy amerykańskiego "Big Brother 18" | fot. CBS

Wczoraj wieczorem miał miejsce finał 18 edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Po 99 dniach rywalizacji jedna z osób zgarnęła pół miliona dolarów. Kto został zwycięzcą?

Amerykański „Big Brother 18” miał swoją premierę 22 czerwca. Łącznie w programie wzięło udział 16 uczestników. Wśród nich znalazło się 4 powracających zawodników (znanych z sezonów 14, 16 i 17) oraz 12 nowych graczy. 16 mieszkańców podzielono na cztery czteroosobowe drużyny. W każdej drużynie znalazł się jeden powracający uczestnik.

Tak jak w poprzednich edycjach „Wielkiego Brata”, uczestnicy show mogli zakładać sojusze, tworzyć strategie i eliminować swoich rywali.

Po 99 dniach „Big Brother 18” dobiegł końca. Była to najdłużej trwająca edycja amerykańskiego „Wielkiego Brata” w historii. Finał miał miejsce w środę, 21 września. Do ostatniego dnia dotrwała trójka mieszkańców: James Huling (uczestnik „Big Brother 17”), Nicole Franzel (uczestniczka „Big Brother 16”) i Paul Abrahamian. Tuż przed wielkim finałem jako ostatni wyeliminowany został James Huling.

O zwycięstwo i nagrodę główną walczyli Nicole Franzel i Paul Abrahamian. O ich losie zadecydowało 9-osobowe jury, czyli dziewięciu ostatnio wyeliminowanych zawodników. 22 września, stosunkiem głosów 5:4, zwycięzcą i zdobywcą 500 tys. dolarów została 24-letnia Nicole Franzel. Drugie miejsce i 50 tys. dolarów zdobył Paul Abrahamian.

W trakcie wczorajszego finału nie tylko wyłoniono zwycięzcę tegorocznej edycji „Big Brothera”, ale też przyznano nagrodę publiczności w wysokości 25 tys. dolarów. Powędrowała ona w ręce 25-letniego Victora Arroyo.

Reality show prowadziła Julie Chen.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się specjalna edycja „Wielkiego Brata” pt. „Over The Top”, która będzie dostępna wyłącznie w formie streamingu. Na lato 2017 i 2018 roku stacja CBS zaplanowała już 19 i 20 edycję „Big Brothera”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł