Projekt Lady

„Projekt Lady” wakacyjnym hitem TVN. Program zyskuje widzów z odcinka na odcinek

Małgorzata Rozenek w programie "Projekt Lady" | fot. TVN

Reality show „Projekt Lady” ogląda średnio 1,92 mln widzów. TVN w czasie emisji programu jest wiceliderem rynku telewizyjnego zarówno wśród wszystkich widzów, jak i w grupie komercyjnej. Widownia formatu rośnie z odcinka na odcinek.

Nowy show „Projekt Lady” pokazywany jest na antenie TVN w poniedziałki o godz. 20:55, począwszy od 27 czerwca. Średnia widownia trzech dotąd pokazanych odcinków programu wyniosła 1,92 mln osób, co przełożyło się na 14,16 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 18,86 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Widownia „Projekt Lady” rośnie z odcinka na odcinek. Pierwszy z nich oglądało średnio 1,74 mln osób, drugi – 1,89 mln, a trzeci – już 2,12 mln.

Każdy odcinek programu przynajmniej przez minutę śledziło 3,98 mln widzów, a największy zasięg miał drugi z nich, który dotarł do 4,20 mln osób.

TVN w paśmie nadawania show zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Polsat z udziałem na poziomie 18,09 proc., nadający w tym czasie mecz piłki nożnej z Euro 2016 oraz filmy fabularne. Trzecia jest Jedynka (różne audycje; 7,62 proc.), a czwarta – Dwójka („Kocham Cię, Polsko!”; 5 proc.).

Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

Z analizy wyników oglądalności tzw. „wielkiej czwórki” w paśmie nadawania poszczególnych odcinków „Projektu Lady” (dane dla poniedziałkowego pasma od godz. 20:55 do 21:52) wynika, że pierwsze dwa odcinki reality show TVN zajęły drugie miejsce w rynku telewizyjnym w obu grupach wiekowych. Program przegrał jedynie z Polsatem. TVP1 zanotowała zdecydowaną przewagę w dniu 27 czerwca, kiedy to relacjonowała mecz Anglia-Islandia w ramach Euro 2016 (oglądalność na poziomie 3,91 mln widzów). 11 lipca stacja TVN z emisją „Projektu Lady” pokonała wszystkich konkurentów w obu grupach wiekowych.

Z danych telemetrycznych wynika, że reality show „Projektu Lady” największą popularnością cieszy się wśród kobiet, osób w wieku od 25 do 54 lat z wykształceniem średnim i wyższym, a także wśród mieszkańców miast (wskaźnik AFF pow. 100).

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł