Agent: Gwiazdy

Reality show „Agent: Gwiazdy” oglądało 1,7 mln widzów

Logo programu "Agent: Gwiazdy"

Program „Agent: Gwiazdy” oglądało w TVN średnio 1,74 mln osób – o 230 tys. mniej, niż śledziło nadawany rok temu w tym paśmie serial „Prawo Agaty”. Stacja w czasie emisji formatu była druga w całym rynku i pierwsza w grupie 16-49.

Logo programu "Agent: Gwiazdy"
Logo programu „Agent: Gwiazdy”

Show „Agent: Gwiazdy” było można oglądać na antenie TVN we wtorki o godz. 21:30, w okresie od 23 lutego do 17 maja. Średnia widownia wszystkich 13 odcinków wyniosła 1,74 mln osób, co przełożyło się na 12,66 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 16,92 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię przyciągnął finałowy odcinek formatu, który śledziło 2,10 mln widzów.

Nadawany rok temu w paśmie „Agenta” siódmy sezon serialu „Prawo Agaty” oglądało o 230 tys. widzów więcej – produkcję śledziło średnio 1,97 mln osób, a udział w grupie 4+ wynosił odpowiednio 13,97 proc. Niższy niż w przypadku „Agenta” był udział serialu w 16-49, który wyniósł 14,05 proc.

TVN w paśmie nadawania reality show „Agent: Gwiazdy” była wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce zajęła TVP2 z udziałem na poziomie 18,70 proc., nadająca w tym czasie kulisy „M jak miłość” i „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Za TVN uplasowały się Polsat (filmy fabularne i serial „Powiedz TAK!”; 8,27 proc.) oraz TVP1 (głównie publicystyczny program „Warto rozmawiać”; 5,70 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej TVN była liderem, a dalej uplasowały się Dwójka, Polsat i Jedynka.

Wpływy z reklam emitowanych wokół premierowych odcinków programu „Agent: Gwiazdy” wyniosły 15,74 mln zł. Dla porównania, siódmy sezon „Prawa Agaty” z reklam przyniósł 16,22 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

– „Kto jest Agentem?” to znowu było najczęściej powtarzane pytanie w ostatnich miesiącach. Powrót do tego programu po latach wcale nie był oczywistą decyzją, ale tym bardziej cieszymy się z tych wyników – mówi Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. – Odświeżona formuła „Agenta” z udziałem gwiazd też okazała się strzałem w dziesiątkę, może dzięki temu, że udało nam się zebrać wyjątkowe osobowości – dodaje.

TVN jest zadowolona z wyników reality show „Agent: Gwiazdy”. Stacja potwierdziła, że kolejna edycja programu zostanie pokazana wiosną 2017 roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł