Rendez-vous

„Pamiętniki z wakacji 4” ogląda tylko 766 tys. widzów. Program przegrywa z TVP2 i TVN

Logo programu Pamiętniki z wakacji

Czwarty sezon „Pamiętników z wakacji”, nadawany w środy po godz. 22:00, ogląda średnio tylko 766 tys. osób. Polsat w paśmie emisji zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym.

Logo programu Pamiętniki z wakacji
Logo programu Pamiętniki z wakacji

Średnia oglądalność trzech pierwszych odcinków czwartego sezonu „Pamiętników z wakacji” wyniosła 766 tys. widzów, co przełożyło się na 7,22 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 8,94 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analizowanym okresie najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek formatu, który zainteresował 827 tys. osób.

W porównaniu do trzeciego sezonu, emitowanej wiosną 2013 roku, program stracił 490 tys. widzów. Wówczas „Pamiętniki z wakacji” śledziło średnio 1,26 mln osób, przy udziałach wynoszących odpowiednio 9,84 proc. oraz 11,84 proc. Wówczas program pokazywany był w zupełnie innym czasie antenowym – w soboty i niedziele o godz. 17:45.

Polsat w czasie emisji „Pamiętników z wakacji” zajmuje trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. W tym paśmie pierwsze miejsce należy do Dwójki, nadającej końcówkę serialu „Na sygnale” oraz filmy fabularne, co daje jej 9,76 proc. udziału. Druga jest TVN („You Can Dance 9” i filmy fabularne; 9,46 proc.), a czwarta – TVP1 (filmy dokumentalne i „Pegaz”; 4,23 proc.).

W grupie komercyjnej liderem jest TVN przed Dwójką.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł