Top Chef 6

„Top Chef 6” stracił 130 tys. widzów. Polsat wiceliderem rynku

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Najnowszy sezon „Top Chefa” gromadzi średnio 1,41 mln oglądających – o 130 tys. widzów mniej, niż oglądało format rok temu. Polsat w czasie nadawania programu zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym, przegrywając tylko z TVP2.

Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat
Prowadzący i jury programu Top Chef | fot. Polsat

Szóstą edycję reality show „Top Chef” można oglądać w Polsacie w środy o godz. 20:40, począwszy od 2 marca. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po trzech odcinkach średnia oglądalność formatu wyniosła 1,41 mln widzów. Przełożyło się to na 9,24 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 12,57 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

Do tej pory największą widownię, wynoszącą 1,46 mln oglądających, zgromadził trzeci odcinek programu.

W porównaniu do analogicznego okresu w roku 2015, „Top Chef” stracił 130 tys. widzów. Trzy pierwsze odcinki czwartej edycji programu śledziło bowiem 1,54 mln osób, przy udziałach wynoszących odpowiednio 9,69 proc. oraz 13,86 proc.

Polsat w czasie emisji „Top Chefa 5” zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem jest Dwójka, emitująca „Na dobre i na złe” i „Na sygnale”, co przekłada się na 26,12 proc. udziału. Gorzej od Polsatu wypadają TVN (końcówka „Na Wspólnej”, „Singielka” i „You Can Dance 9”; 7,75 proc.) i TVP1 (gł. „Piękna i bestia” i filmy dokumentalne; 6,91 proc.). Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł