Aplauz, aplauz!

„Aplauz, aplauz!” oglądało 2,3 mln widzów

Jurorzy programu "Aplauz, Aplauz" | fot. TVN

Pierwsza edycja nowego show „Aplauz, aplauz!” gromadziła średnio 2,3 mln widzów, a TVN w czasie emisji zajęła drugie miejsce w rynku. Wpływy z reklam wyniosły 19 mln zł. Druga edycja formatu może trafić na antenę za rok.

Jurorzy programu "Aplauz, Aplauz" | fot. TVN
Jurorzy programu „Aplauz, Aplauz” | fot. TVN

Program „Aplauz, aplauz!” było można oglądać w TVN w niedziele o godz. 20:00, w okresie od 6 września do 15 listopada. Cała pierwsza edycja muzycznego show przyciągnęła przed ekrany średnio 2,29 mln widzów, co zapewniło stacji 13,40 proc. udziału w grupie 4+ i 12,64 proc. w grupie 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię zgromadził pierwszy odcinek widowiska, który obejrzało 2,49 mln osób.

TVN w czasie emisji muzycznego formatu zajęła drugie miejsce w całym rynku telewizyjnym. Liderem była TVP1, emitująca gł. „Pogodę”, i „Dziewczyny ze Lwowa”, co dało jej 19 proc. udziału. Trzecie miejsce wśród kanałów tzw. „wielkiej czwórki” zajął Polsat („Tylko Muzyka 10”, „Życie Pi”; 11,30 proc.), a czwarte – TVP2 (filmy fabularne; 5,87 proc.).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

Cennikowe wpływy reklamowe z pierwszej edycji show „Aplauz, aplauz!” wyniosły 19,03 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Zwycięzcą pierwszej edycji formatu zostały Kinga i Ania. Para wygrała udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych oraz rodzinną wycieczkę o wartości 20 tys. zł.

TVN jest zadowolona z wyników oglądalności programu. Druga edycja „Aplauz, aplauz!” nie pojawi się na pewno w ramówce wiosennej, ale ma wrócić na antenę TVN jesienią przyszłego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł